محمود کریمی بیرانوند: ۵۳ هزار فقره مجوز مشاغل خانگی صادر شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

صدور ۵۳ هزار فقره مجوز مشاغل خانگی و تقویت کسب و کار و معیشت مرزنشینان از جمله اقدامات معاونت اشتغال وزارت کار در ۶ ماه گذشته بوده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، محمود کریمی بیرانوند، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار – با بیان این مطلب به ایسنا، گفت: به منظور تسریع، توسعه و مانع زدایی از مشاغل خانگی، اقدامات لازم در خصوص رفع موانع و تسهیل گری در مجوزهای مشاغل خانگی از طریق صدور آنی مجوز رشته‌های ثبت محور و همچنین مانع زدایی وتسهیل‌گری در مجوزهای مشاغل خانگی از طریق صدور سه روزه مجوز رشته‌های تایید محور مشاغل خانگی صورت گرفته و طرح توسعه مشاغل خانگی در ۳۱ استان کشور به اجرا در آمده است.

وی از صدور ۵۳ هزار فقره مجوز مشاغل خانگی در ۶ ماه گذشته خبر داد و گفت: اشتغال ایجاد شده در این بخش بیش از ۴۳ هزار نفر بوده است.

معاون اشتغال وزیر کار، میزان تسهیلات پرداختی به فعالیت مشاغل خانگی را ۸۸۰۰ میلیارد تومان ذکر و گفت: بیش از ۲۲ هزار نفر این تسهیلات را دریافت کرده‌اند.

وی بروزرسانی سامانه مشاغل خانگی و افزایش رشته‌های مشاغل خانگی بهره‌مند از پوشش بیمه‌ای صندوق بیمه روستاییان و عشایر را از دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه مانع زدایی از توسعه و ایجاد مشاغل خانگی عنوان کرد.

کریمی بیرانوند، همچنین تصویب برنامه ملی تقویت کسب و کار و معیشت مرزنشینان را از جمله برنامه‌های مهم این معاونت ذکر کرد و گفت: در راستای توسعه اقتصادی مناطق مرزی و ایجاد اشتغال پایدار در این مناطق، برنامه ملی تقویت کسب و کار و معیشت مرزنشینان و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق مرزی به تصویب هیات وزیران رسانده و اولین جلسه کمیته ملی مذکور برگزار شده است و ساز و کارهای اجرای برنامه از سوی دستگاه‌های دخیل در این تصویب‌نامه در حال تهیه و عملیاتی شدن است.

به گفته وی، در راستای این تصویب نامه تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارت کار و بنیاد علوی جهت توسعه اشتغال در مناطق مرزی و محروم امضا شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا