تولید و تجارت ایران تسهیل خواهد شد/ حمایت از ‌شرکت‌های دانش‌بنیان تولید‌کننده ایکس‌ری

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

وزیر اقتصاد با بیان اینکه از ‌شرکت‌های دانش‌بنیان تولید‌کننده ایکس‌ری حمایت می‌کنیم، گفت: امروز شاهد تولید داخلی دستگاه‌های ایکس‌ری خودرویی هستیم و امیدواریم این تولیدات بیشتر و بهتر انجام شود

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، سایت‌هایی ایکس-ری در سه گمرک بازرگان، بیله سوار و نوردوز به صورت ویدیو کنفرانس توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی به بهره‌برداری رسید. در این سایت‌های ایکس-ری، تمامی جزئیات و محتوای داخل خودرو حتی در داخل لاستیک‌ها به طور کامل مشاهده می‌شود و ضمن تسریع در انجام امور، نظارت بسیار خوبی نیز صورت خواهد گرفت.

منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در سال 1389 با ویژگی تولید و تجارت در نقطه صفر مرزی با افغانستان تاسیس شده است.با توجه به نیاز و استقبال بازار سی میلیونی افغانستان به عنوان مهمترین وارد کننده کالاهای ایرانی، گمرک دوغارون مهمترین معبر رسمی شرق کشور شناخته می‌شود.

فراورده‌های سوختی، کالاها و مصالح ساختمانی و مواد غذایی عمده‌ترین محصولات صادراتی از این منطقه بوده و برای تأمین نیازهای بازار هدف و کشورهای CIS ظرفیت لازم جهت سرمایه‌گذاری در امور صنایع مواد محور، تبدیلی، پردازش کالاها، تجزیه، تکمیل و مونتاژ، تغییر بسته‌بندی، جذب دانشجو و ایجاد مراکز درمانی وجود دارد.

افتتاح و بهره‌برداری پروژه سایت ایکس-ری نیز در راستای شتاب دهی واردات و صادرات انجام شده است.

سید احسان خاندوزی در مراسم افتتاحیه همزمان سایت‌های ایکس-ری در گمرکات دوغارون، بازرگان، بیله سوار و نوردوز ضمن تبریک ایام شعبانیه اظهار کرد: تسهیل تولید و تجارت باید همزمان با رعایت برخی ملاحظات و نکات نظارتی باشد.

وی ادامه داد: موضوعات نظارتی از مباحث مهم در اداره اقتصاد است به نحوی که تسهیل تولید و تجارت، موجب از دست رفتن توانمندی نظارتی کشور نشود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به افتتاح همزمان سایت‌هایی ایکس-ری در 4 گمرک عنوان کرد: امیدوارم بتوانیم با بهره گیری از امکانات این سایت‌ها، توأمان هدف تسهیل تولید و تجارت  و دقت در نظارت را پیش ببریم.

خاندوزی اضافه کرد: به طوری که در زمان کمتری و با توانمندی نظارتی بیشتر، شاهد تعداد ورود و خروج‌های بسیار بیشتری در گمرکات باشیم؛ بطوری که همزمان بودن این دو هدف برای ما مهم است.

وی افزود: برای تسهیل تولید و تجارت، باید خطای نظارتی کاهش پیدا کند یا بالعکس، تجارت ما با کندی روبه رو شود؛ در این رابطه چه بهتر اینکه این تحقق همزمان با سیستم‌های تولیدی کارآفرینان و جوانان خودمان رقم بخورد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: امروز شاهد تولید داخلی دستگاه‌های ایکس‌ری خودرویی  هستیم و امیدواریم این تولیدات بیشتر و بهتر انجام شود و حتی تأمین کشورهای منطقه توسط شرکت‌های داخلی ما صورت گیرد.

خاندوزی تاکید کرد: امیدورام با اتصال برخط این دستگاه‌ها، امکان تبادل داده و چک کردن اطلاعات همزمان در گمرکات مختلف کشور فراهم شود چرا که این موضوع می‌تواند ابزاری برای صحت سنجی در صادرات و واردات ما باشد.

وی اضافه کرد: سیاست وزارت امور اقتصادی و دارایی بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید‌کننده این نوع دستگاه‌ها است؛ همچنین امیدوارم در سال 1401 قرارداد هایی که از قبل بسته شده هر چه سریعتر به چرخه بهره برداری در گمرکات کشور برسد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا