تولید و تجارت ایران تسهیل خواهد شد/ حمایت از ‌شرکت‌های دانش‌بنیان تولید‌کننده ایکس‌ری

وزیر اقتصاد با بیان اینکه از ‌شرکت‌های دانش‌بنیان تولید‌کننده ایکس‌ری حمایت می‌کنیم، گفت: امروز شاهد تولید داخلی دستگاه‌های ایکس‌ری خودرویی هستیم و امیدواریم این تولیدات بیشتر و بهتر انجام شود

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، سایت‌هایی ایکس-ری در سه گمرک بازرگان، بیله سوار و نوردوز به صورت ویدیو کنفرانس توسط وزیر امور اقتصادی و دارایی به بهره‌برداری رسید. در این سایت‌های ایکس-ری، تمامی جزئیات و محتوای داخل خودرو حتی در داخل لاستیک‌ها به طور کامل مشاهده می‌شود و ضمن تسریع در انجام امور، نظارت بسیار خوبی نیز صورت خواهد گرفت.

منطقه ویژه اقتصادی دوغارون در سال 1389 با ویژگی تولید و تجارت در نقطه صفر مرزی با افغانستان تاسیس شده است.با توجه به نیاز و استقبال بازار سی میلیونی افغانستان به عنوان مهمترین وارد کننده کالاهای ایرانی، گمرک دوغارون مهمترین معبر رسمی شرق کشور شناخته می‌شود.

فراورده‌های سوختی، کالاها و مصالح ساختمانی و مواد غذایی عمده‌ترین محصولات صادراتی از این منطقه بوده و برای تأمین نیازهای بازار هدف و کشورهای CIS ظرفیت لازم جهت سرمایه‌گذاری در امور صنایع مواد محور، تبدیلی، پردازش کالاها، تجزیه، تکمیل و مونتاژ، تغییر بسته‌بندی، جذب دانشجو و ایجاد مراکز درمانی وجود دارد.

افتتاح و بهره‌برداری پروژه سایت ایکس-ری نیز در راستای شتاب دهی واردات و صادرات انجام شده است.

سید احسان خاندوزی در مراسم افتتاحیه همزمان سایت‌های ایکس-ری در گمرکات دوغارون، بازرگان، بیله سوار و نوردوز ضمن تبریک ایام شعبانیه اظهار کرد: تسهیل تولید و تجارت باید همزمان با رعایت برخی ملاحظات و نکات نظارتی باشد.

وی ادامه داد: موضوعات نظارتی از مباحث مهم در اداره اقتصاد است به نحوی که تسهیل تولید و تجارت، موجب از دست رفتن توانمندی نظارتی کشور نشود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به افتتاح همزمان سایت‌هایی ایکس-ری در 4 گمرک عنوان کرد: امیدوارم بتوانیم با بهره گیری از امکانات این سایت‌ها، توأمان هدف تسهیل تولید و تجارت  و دقت در نظارت را پیش ببریم.

خاندوزی اضافه کرد: به طوری که در زمان کمتری و با توانمندی نظارتی بیشتر، شاهد تعداد ورود و خروج‌های بسیار بیشتری در گمرکات باشیم؛ بطوری که همزمان بودن این دو هدف برای ما مهم است.

وی افزود: برای تسهیل تولید و تجارت، باید خطای نظارتی کاهش پیدا کند یا بالعکس، تجارت ما با کندی روبه رو شود؛ در این رابطه چه بهتر اینکه این تحقق همزمان با سیستم‌های تولیدی کارآفرینان و جوانان خودمان رقم بخورد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: امروز شاهد تولید داخلی دستگاه‌های ایکس‌ری خودرویی  هستیم و امیدواریم این تولیدات بیشتر و بهتر انجام شود و حتی تأمین کشورهای منطقه توسط شرکت‌های داخلی ما صورت گیرد.

خاندوزی تاکید کرد: امیدورام با اتصال برخط این دستگاه‌ها، امکان تبادل داده و چک کردن اطلاعات همزمان در گمرکات مختلف کشور فراهم شود چرا که این موضوع می‌تواند ابزاری برای صحت سنجی در صادرات و واردات ما باشد.

وی اضافه کرد: سیاست وزارت امور اقتصادی و دارایی بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تولید‌کننده این نوع دستگاه‌ها است؛ همچنین امیدوارم در سال 1401 قرارداد هایی که از قبل بسته شده هر چه سریعتر به چرخه بهره برداری در گمرکات کشور برسد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
تسنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا