یزدی‌ها در جشنواره ایده‌های اشتغال زا و کارآفرینی کشور درخشیدند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

یزدی‌ها در نخستین جشنواره ایده‌های اشتغال زا و کارآفرینی کشور دو مقام برتر ملی را کسب کردند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از صدا و سیما، در این جشنواره از بین ۵ هزار و ۴۰۰ ایده ارسالی به دبیرخانه، پس از چندین دور داوری و غربال ایده‌ها، ۱۵ ایده به مرحله نهایی راه یافت.

ایده یزدی «خشک کردن محصولات کشاورزی در محیط خلاء با تکنولوژی نوین حفظ آب استحصال شده» که در کشاورزی کاربرد داشته و در مرحله تولید نیمه صنعتی است، توسط محمدسعید جلادت دارای مدرک مهندسی مکانیک به مرحله نهایی راه یافته و در بین ۱۵ اثر برگزیده قرار گرفت.

همچنین ایده یزدی «استبرق جایگزینی مناسب برای پنبه در صنایع نساجی» که کاربرد آن در حوزه صنعت است نیز توسط مانا السادات مشتاقیون به مرحله نهایی این جشنواره راه یافت و در جمع برترین‌ها قرار گرفت.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح و ایده فناورانه دختر خانم ۱۸ ساله یزدی توانست از بین بیش از ۵ هزار ایده به مرحله نهایی راه یابد.

محمود کریمی بیرانوند افزود: توسعه و ترویج فرهنگ ایده پردازی، کارآفرینی و اشتغالزایی، شناسایی ایده‌های برتر و تشکیل بانک اطلاعاتی از ایده‌های برتر و صاحبان ایده، فراهم کردن زمینه حمایت از ایده‌های برتر اشتغالزا و عملیاتی کردن آن‌ها و کمک به اشتغال پایدار در کشور از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
صداوسیما
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا