محمد ترکمانه خبر داد: راه‌اندازی ۱۱۰۰ طرح‌ اشتغال دانش‌بنیان برکت در کشور

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام، ‌هزار و ۱۰۰ طرح اشتغال‌زایی در حوزه دانش‌بنیان در کشور راه‌اندازی کرده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از صدا و سیما، مدیر عامل بنیاد برکت در بازدید از پنج طرح اجتماع‌ محور در شهرستان خمینی‌شهر گفت: برای راه‌اندازی ۵ هزار و ۷۳۳ طرح اشتغال‌زاییِ اجتماع‌محور‌ هزار و ۱۶۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شد.

محمد ترکمانه، از فعالیت ۲۹ مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در استان اصفهان خبر داد و افزود: ۱۶ شهرستان و ۲۳۸ روستای استان زیر پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد برکت قرار دارند.

وی به دو رویکرد و اولویت اشتغال‌زایی در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: اولین اولویت، حمایت از راه‌اندازی طرح‌های کارگاهیِ خرد و کوچک با توجه به ظرفیت‌های منطقه‌ای در استان است.

مدیرعامل بنیاد برکت افزود: رویکرد دوم، حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان در استان است که در همین راستا، همکاری‌های گسترده‌ای با شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان صورت گرفته است.

ترکمانه تاکید کرد: بنیاد برکت در استان اصفهان به دنبال حمایت حداکثری از کارگاه‌های خرد و کوچک و راه‌اندازی طرح‌های دانش‌بنیان است.

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: تا به امروز، هزار و ۱۰۰ طرح اشتغال‌زایی در حوزه دانش‌بنیان در کشور اجرا شده که بخش قابل توجهی از این طرح‌ها در استان اصفهان بوده است.

وی  افزود : بنیاد برکت با هدف توانمندسازی اقتصادی، توسعه کارآفرینی و اشتغال‌زایی در مناطق محروم و روستایی استان اصفهان، اجرای هزار و ۳۵۰ طرح اشتغال‌زاییِ اجتماع‌محور را در این مناطق در سال ۱۴۰۱ در برنامه‌های خود دارد.

ترکمانه با تاکید بر اشتغال‌زایی در مناطق محروم گفت: بنیاد برکت، با راه اندازی ۱۸۰ هزار طرح اجتماع‌محور در کشور زمینه اشتغال ۵۴۰ هزار نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرده است.

وی گفت: مجریان و تسهیل‌گران بنیاد در ۱۰ هزار روستا و ۴۰۰ شهر در سراسر کشور مشغول خدمت‌رسانی به متقاضیان اشتغال هستند.

مدیرعامل بنیاد برکت افزود :  ۲۰۰ هزار میلیارد ریال ظرفیت مجموع سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این ۱۸۰ هزار طرح اجتماع‌محور بوده است.

ترکمانه در پایان تاکید کرد: بنیاد برکت برای سال ۱۴۰۱ نیز راه‌اندازی ۱۰۰ هزار طرح اجتماع‌محور را در دستور کار دارد.

در جریان سفر محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت به استان اصفهان، ۵ هزار و ۷۳۳ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با ظرفیت اشتغال ۱۷ هزار و ۱۹۹ نفر در مناطق محروم و روستایی این استان به بهره‌برداری رسید.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
صداوسیما
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا