حضور 11 شرکت دانش‌بنیان به میدان رقابت در تولید محصولات حوزه صنایع فرهنگی و علوم انسانی

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

با حمایت‌های صورت گرفته تولید محصولات و ارائه خدمات حوزه‌های فناوری‌های نرم، علوم انسانی، علوم اجتماعی و صنایع فرهنگی و خلاق توسعه یافت.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ صنایع خلاق و محصولات فرهنگى و فناورى‌هاى نرم با قابلیت تولید 2 هزار و 700 میلیارد دلار ارزش اقتصادى و ایجاد حدود 30 میلیون شغل در دنیا، روز به روز مورد توجه کشورهاى بیشترى قرار مى گیرد.

«گسترش نفوذ فرهنگى و تقویت جایگاه کشور در عرصه‌هاى بین‌المللى»، «حراست از هویت ملى و متمایزسازى فرهنگ ملى در برابر فرهنگ‌هاى بیگانه و فرآیند جهانى‌سازى»، «مقاومت در برابر تهاجم فرهنگى»، «توسعه اجتماعى و احیا و ترویج سبک زندگى اسلامى ـ ایرانى» و غیره از جمله دلایلی است که ضرورت حمایت از محصولات و خدمات حوزه راهبردی فناوری‌های نرم در کشور را بیشتر کرده است.

مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با درک اهمیت نقش این حوزه استراتژیک در کشور در قالب حمایت از مجموعه‌هایی که در این عرصه به ارائه خدمات یا تولید محصول اشتغال دارند، در تلاش است تا گامی اثرگذار در توسعه حوزه فرهنگی و خلاق کشور بردارد و اقدامات حود را با حمایت از 11 مجموعه فعال در این زمینه تثبیت کرده است.

«رهاورد دانش فانی»، «متحرک سازی آینده نگار»، «رایموند هنر پویان»، «فرهنگی هنری درفش کاویانی»، «حرکت کلیدی زرین گل»، «فربود انگاره واقعیت خیال»، «آینده سازان سیتا کودک»، «پردیس سرگرمی پیله»، «هدایت و پرورش اندیشه»، «موسسه مطالعات تفکر توسعه آینده نگر» و «مطالعات راهبردی فناوری اطلاعات طلیعه ستاره فروزان»؛ 11 مجموعه ای هستند که با تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان در حوزه فرهنگ و علوم انسانی کشور فعالیت می کنند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
بنیاد ملی نخبگان
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا