نخستین استارت‌آپ کشاورزی، فرآوری و بازاریابی تشکیل شد

نخستین استارت‌آپ ‌ویکند «کشاورزی و فرآوری، بسته‌بندی و بازاریابی محصولات کشاورزی» و رویداد کارآفرینی ایده‌آرا «ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی شمال استان آذربایجان غربی» تشکیل شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، نخستین استارت‌آپ ‌ویکند «کشاورزی و فرآوری، بسته‌بندی و بازاریابی محصولات کشاورزی» و رویداد کارآفرینی ایده‌آرا با عنوان «ظرفیت‌های صنعتی، کشاورزی شمال استان آذربایجان غربی» به همت مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی و با هدف توسعه و بهبود اکوسیستم کارآفرینی دانشگاهی، حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم و معرفی ظرفیت‌های بی‌نظیر در حوزه کشاورزی، صنعتی و گردشگری طراحی و اجرا شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی در مراسم افتتاحیه این رویداد اظهار کرد: امروزه با توجه به نیازهایی که برای تحول در دانشگاه‌ها احساس شده، رویکرد دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم و ارتباط بیشتر با صنعت تغییر کرده که این موضوع لازمه پویایی دانشگاه و صنعت است.

داریوش مولایی در ادامه گزارشی از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی در راستای برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی و اهمیت برگزاری رویدادهای کارآفرینی استارت‌آپ و ایده‌آرا در راستای شناسایی ایده‌ها، صاحبان ایده و عملیاتی کردن آنها، اخذ موافقت‌ اصولی تأسیس کارگاه ساخت و تولید (با محور تولید قطعه) و تولید نمونه‌های اولیه قطعات درخواستی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان، عضویت در کنسرسیوم ساخت و تولید و اخذ موافقت اصولی تأسیس آزمایشگاه مرکزی تجزیه مواد غذایی را ارائه کرد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی هم با ارائه گزارشی از ایده‌های مطرح شده در رویداد کارآفرینی ایده‌آرا با عنوان «پتانسیل‌های صنعتی، کشاورزی شمال استان آذربایجان غربی» درباره ظرفیت‌های بخش صنعت، معدن و حوزه کشاورزی شهرستان خوی و شمال استان آذربایجان‌غربی مطالبی بیان کرد.

رحیم اسم‌خانی مطرح کرد که رویداد استارت‌آپ با ارائه ۱۰ ایده توسط استادان، دانشجویان، کارآفرینان و صاحبان ایده و کسب و کار مواجه شد و پس از ارائه ایده‌ها توسط ایده‌پردازان و ارزیابی اولیه توسط هیئت داوران، تعداد چهار ایده به مرحله نهایی و داوری راه یافتند که از این تعداد دو ایده برتر انتخاب شد.

وی متذکر شد: در رویداد کارآفرینی ایده آرا از تعداد ۲۰ ایده تعداد ۶ ایده به مرحله نهایی و داوری راه یافتند که از این تعداد دو ایده برتر انتخاب شد.

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوی تبیین کرد: برگزاری رویداد استارت‌آپ در زمینه ساخت و تولید انبوه قطعات صنعتی و راه‌اندازی آزمایشگاه مرکزی تجزیه مواد غذایی با مشارکت اعضای هیئت علمی و شرکت‌های حقیقی و حقوقی جزء برنامه‌های این دانشگاه در سال ۱۴۰۰ است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا