کارآفرینی که برای هزار معلول در یک واحد تولیدی اشتغال ایجاد کرد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

یک کارآفرین قزوینی با اشاره به لزوم توجه جامعه و صاحبان صنعت به اشتغال معلولان گفت: تاکنون برای هزار معلول اشتغالزایی کرده‌ایم و امیدواریم این رقم را افزایش دهیم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، سید محمد موسوی افزود: اشتغال از نیازهای ضروری افراد جامعه است و بیکاری نیز از معضل های جدی به شمار می رود و متاسفانه معلولان زیادی هستند که با مدارک دانشگاهی بالا ادارات و سازمان‌ها از پذیرش آنها امتناع می‌کنند.

وی اظهار داشت: متاسفانه بسیاری از دستگاه‌ها تنها به بهانه معلولیت و محدودیت یک فرد او را از کنار گذاشته و همه انگیزه، انرژی و تلاش فرد دارای معلولیت را ناکام می‌گذارند. 

موسوی با اشاره به اینکه خود از دوران کودکی دچار معلولیت بوده است،تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که در مورد معلولان دارم موضوع اشتغال آنها بود که با اراده و تلاش توانستیم زمینه اشغال بخشی از این افراد را فراهم کنیم. 

کارآفرین نمونه کشور تاکید کرد: هم اکنون ۹۲ درصد کارکنان شاغل در کارخانه ما از معلولان هستند و همین موضوع باعث شده که نحوه به کارگیری و اشتغال این تعداد معلول در دنیا منحصر به فرد باشد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین در این کارخانه افراد سالم شاغل در خط تولید هم باید جزو خانواده معلولان باشند. 

موسوی تصریح کرد: اولویت به کارگیری معلولان بومی بودن آنهاست و می‌کوشیم فعالیت این گروه را توسعه دهیم اما با این حال یکهزار و ۲۰۰ معلول با گذشت ۱۰ سال همچنان در صف انتظار اشتغال به سر می‌برند. 

این کارآفرین با بیان اینکه معلولان نه تنها در خط تولید کارخانه بلکه در آزمایشگاه، فنی و مهندسی و واحد علوم و فنون و نوآوری نیز کار می‌کنند، افزود: تلاش شده تا معلولان جسمی حرکتی ، نابینا و ناشنوا در مجموع مشغول به کار شوند. 

وی یادآور شد: هر ۶ ماه یکبار معلولان شاغل در واحد تولیدی ما از حیث سلامت مورد بررسی (چک آپ) قرار می گیرند تا معلولیت اولیه آنها به معلولیت ثانویه تبدیل نشود و همچنین در کارخانه اتاق ورزش نیز اختصاص داده شده  و برای اینکه کارکنان ملزم به استفاده از ورزش باشند ساعت ورزش اضافه کار حساب می‌شود. 

موسوی تاکید کرد: حقوق افراد معلول شاغل در این کارخانه براساس قانون کار و عیناً شبیه افراد سالم پرداخت می‌شود. 

وی افزود: در شرایط کرونا و تحریم ها هیچ یک از نیروهای شاغل خود را تعدیل نکرده ایم بلکه سعی کردیم تا حد امکان رفاهیات آنها را نیز تامین کنیم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا