وحید انتظاری: فرصت اشتغال برای بیش از یک هزار نفر از جمعیت استان قزوین فراهم شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل کار و تعاون استان قزوین گفت: ۷۱۳ نفر تحت پوشش اداره‌کار استان قرار داشته که از ابتدای سال‌جاری در مجموع برای یک‌ هزار و ۶۲ نفر واجدان شرایط دریافت تسهیلات فرصت شغلی در شهر و روستا فراهم شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از راه دانا؛ وحید انتظاری با اشاره به سیاست‌های پیش‌بینی شده اداره‌کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان قزوین مبنی بر حمایت از مشاغل خانگی اظهار کرد: در راستای سیاست‌های این مجموعه مبنی بر تحقق راهبرد «هر خانه، یک کارخانه»، تفاهم‎‌نامه‌ای بین وزارت کار و جهاد دانشگاهی با عنوان طرح توسعه ملی مشاغل خانگی تصویب و اجرای آن از سال گذشته در سه فاز آغاز شد.وی افزود: در فاز نخست مقوله مطالعات و مزیت‌های استانی، در فاز دوم آموزش و در فاز سوم اتصال به بازار اجرا شده و سهمیه استان قزوین در این بین ارتباط دادن یک‌هزار و ۵۰۰ نفر به بازار است.


 معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل کار و تعاون استان قزوین بیان کرد: در راستای برگزاری نمایشگاه مشاغل خانگی در بستر فضای مجازی ۳۸۰ نفر از مشمولان اخذ مجوز مشاغل خانگی، محصولات خود را به عرضه گذاشته‌اند.


اشتغالزایی برای یکهزار و ۶۲ نفر در شهر و روستا

انتظاری با اشاره به میزان اعتبارات مشاغل خانگی یادآور شد: با روی کار آمدن دولت سیزدهم اعتبارات این حوزه با رشد مناسب ۱۰ برابری نسبت به سال‌های گذشته همراه بوده و از ابتدای سال‌جاری در استان قزوین طرح‌های مختلفی با اعتبار بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان به بانک معرفی و ۳۰ میلیارد تومان در این حوزه به متقاضیان پرداخت شده است.
 وی با اشاره به آمار اشتغالزایی مشاغل خانگی شهری و روستایی ادامه داد: ۷۱۳ نفر تحت پوشش اداره‌کار استان قرار داشته و فرصت اشتغال در مجموع برای یک‌هزار و ۶۲ نفر از واجدان شرایط دریافت تسهیلات، در شهر و روستا از ابتدای سال‌جاری فراهم شده است.
 این مسئول با اشاره رشته‌های مصوب مشاغل خانگی استان قزوین بیان کرد: این آمار بالغ بر ۳۴۰ رشته بوده که البته در صورت عدم محدودیت از سوی دستگاه‌ها آمار آن قابل افزایش است.


۲۸ ایده برتر به جشنواره ایده‌های برتر ارسال شده است

انتظاری به جشنواره ایده‌های برتر پرداخت و اذعان کرد: این جشنواره در راستای شناسایی ایده‌های برتر و مطلوب در استان، اتصال ایده به سرمایه و حمایت‌های لازم از ایده‌های مناسب اجرا می‌شود و دهم بهمن ماه به عنوان آخرین زمان مهلت ثبت‌نام بوده است.
 وی تصریح کرد: جشنواره ایده‌های برتر برای نخستین بار در استان قزوین برگزار می‌شود که ۲۸ ایده برتر در استان در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند و این استان رتبه ۱۵ کشوری را در این حوزه به خود اختصاص می‌دهد.
 معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل کار و تعاون استان قزوین در پایان با اشاره به طرح زیست بوم اشتغال گفت: در این طرح، دستگاه‌های اجرایی باید با هدف تولید در کنار هم فعالیت کنند و موضوع اشتغال مد نظر قرار گیرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
راه دانا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا