حمایت از ۲۰ طرح کلان فناوری حوزه صنایع راهبردی با اعتبار ۱۸۹ میلیارد تومان

۲۰ طرح کلان ملی فناوری در حوزه صنایع راهبردی با اعتبار ۱۸۹ میلیارد تومان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت شدند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، ‌صنعت راهبردی می‌تواند به‌ عنوان زیربنای رشد و توسعه اقتصادی، جایگاه ویژه‌ای در دکترین امنیتی و توسعه مبتنی بر نوآوری ایفا کند و از طریق سرریز دانش و نوآوری به‌ عنوان موتور محرک و پیشران قابل اعتنا در بومی‌سازی و انتقال فناوری کارکرد داشته باشد.

به دلیل اهمیت‌ فراوان این صنعت، معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تلاش می‌کند راه را برای ورود نوآوری‌ها به حوزه صنایع راهبردی با ایجاد بستری برای به کار بستن قابلیت‌های فناورانه در نقاط کلیدی زنجیره این صنعت هموار کند. بر این اساس مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری با هدف تحقق اهداف این معاونت، اقدام به شناسایی و حمایت از طرح‌های فناورانه در ۲ حوزه اصلی صنایع هوایی و سایر صنایع مرتبط کرده است.

بررسی‌های آماری نشان می دهد از مجموع ۲۰ طرح حمایت‌شده از زمان آغاز به کار مرکز طرح‌های کلان ملی فناوری، تمامی آنها در بازه زمانی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۴۰۰ مورد حمایت قرار گرفته است و در مجموع حدود ۱۸۹ میلیارد تومان اعتبار به منظور حمایت از طرح‌ها مصوب شده که از این میزان، رقمی حدود ۸۳ میلیارد تومان سهم معاونت بوده است.

به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،‌ همچنین بر مبنای پیشرفت پروژه و شاخص‌های کلیدی عملکرد تعیین‌شده، تاکنون اعتباری حدود ۵۵ میلیارد تومان از سهم معاونت پرداخت شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد از مجموع ۲۰ طرح حمایت‌شده، صنایع هوایی هفت طرح و سایر صنایع، ۱۳ طرح را به خود اختصاص داده است. همچنین بررسی نسبت توزیع ریالی طرح‌ها حاکی از آن است که از مجموع ۱۸۹ میلیارد تومان اعتبار مصوب، بخش صنایع هوایی با رقمی حدود ۱۱۵ میلیارد تومان، بیشترین میزان ریالی حمایت را به خود اختصاص داده است.

تاکنون بیش از ۹۷ درصد از حجم ریالی طرح‌های سرمایه‌گذاری شده در این حوزه با موفقیت همراه بوده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا