ارائه ۳ خدمت برای توسعه محصولات دانش‌بنیان

«طراحی صنعتی محصولات دانش‌بنیان»، «طراحی و ساخت نمونه نمایشی(دمو) تولیدات» و «ارائه مشاوره توسعه فنی محصولات»، خدماتی است که برای حمایت از گسترش محصولات دانش‌بنیان ارائه می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ چند سالی است که شرکت‌های دانش‌بنیان در کنار تولیدکنندگان بزرگ و کلان کشور ایستاده‌اند و با اتکا به دانش و تخصص خود، نقشی موثر در توسعه علمی و بازار داخلی؛ بازی می‌کنند. اما این مجموعه‌ها برای بقا در بازار نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی هستند. این حمایت‌ها، خدماتی است که به توسعه محصولات تولیدی آنها منجر می‌شود.

1. طراحی صنعتی محصولات دانش‌بنیان

یکی از خدمات طراحی و ارائه شده در این حوزه مربوط به طراحی صنعتی محصولات دانش‌بنیان است. طراحی صنعتی با تاثیر در کیفیت، عملکرد، ارگونومی، شکل ظاهری، گرافیک و بسته‌بندی محصولات نقش مهمی در جلب رضایت مصرف‌کنندگان و بازاریابی محصول ایفا می‌کند.

بنابراین طراحی صنعتی و بسته‌بندی دارای جایگاه مهمی در بازاریابی و بازارسازی محصولات شرکت‌ها است. بر همین اساس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان، بخشی از هزینه های طراحی صنعتی این محصولات را حمایت می‌کند.

2. طراحی و ساخت نمونه نمایشی(دمو) محصولات

یکی از راه‌های معرفی و نمایش عملکرد محصول به سرمایه‌گذاران و مشتریان، طراحی و ساخت یک نمونه نمایشی(دمو) است که ویژگی‌ها و کارکردهای اصلی محصول را به نمایش می‌گذارد.

دمو، نمونه‌ای از محصول اصلی یا بخشی از آن است که در اختیار مشتری قرار داده می‌شود تا در کمترین زمان، با ظاهر، ویژگی، عملکرد و امکانات محصول اصلی آشنا شود و بر این اساس بتواند ارزیابی دقیق‌تری از محصول داشته باشد.

در همین راستا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری علمی و فناوری ریاست جمهوری علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان، بخشی از هزینه‌های طراحی و ساخت دموی این محصولات را حمایت می‌کند.

3. مشاوره توسعه فنی محصولات

کسب‌وکارهای موفق به منظور پیشبرد اهداف فنی و تخصصی خود، دستیابی به جایگاه مورد نظرشان در بازار و به روزرسانی دستاوردهای فنی، نیازمند بهره‌گیری از توان فنی و تخصصی تیم‌های مشاور هستند تا علاوه بر عبور از گلوگاه ها و چالش های تخصصی، با مشاوره به کمک افراد کارآزموده و با تجربه، توان فنی و تخصصی نیروهای خود را افزایش دهند.

همچنین بسیاری از شرکت ها در زمینه مدیریت فنی و توسعه محصولات خود دچار ابهامات متعددی می‌شوند و برای پیشبرد اهدافشان بدنبال راه حل مناسب و کم هزینه هستند. به همین دلیل راهنمایی شرکت ها در این حوزه می تواند موجب رشد و افزایش توانمندی آن ها شود. ازاین رو، مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توانمندسازی شرکت ها اقدام به ارائه خدمات مشاوره فنی کرده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
بنیاد ملی نخبگان
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا