انسیه خزعلی: ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات جهت ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار اختصاص می‌یابد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده، گفت: مقرر شده این تسهیلات به افراد واجد شرایط برای انجام کارآفرینی در زمینه‌های مختلف صنعتی و کشاورزی توسط بانک‌ها در اختیار زنان سرپرست خانوار قرار گیرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از  دانشجو انسیه خزعلی، در جلسه شورای اداری با حضور رئیس جمهور با بیان اینکه زنان گیلان زنان مقاومی هستند که در زمینه‌های مختلف برای پیشرفت کشور تلاش کردند، اظهار کرد: از ۸۰ تعاونی که در گیلان وجود دارد نیمی از آنان توسط بانوان اداره می‌شود و نرخ مشارکت اقتصادی بانوان گیلان ۶ درصد بیشتر از سراسر استان‌های کشور است.

وی با بیان اینکه گیلان سالمند‌ترین استان کشور است، گفت: گیلان دارای کمترین نرخ باروری است و این در صورتی است که بیشترین تعداد بانوان در استان هستند که متاسفانه نرخ طلاق نیز در گیلان بالا است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه بحث مجوز‌ها و سود‌های بانکی، بیمه، وثیقه و … از جمله مشکلاتی است که بانوان کارآفرین با آن مواجه هستند، تصریح کرد: از اعتباراتی که برای زنان در نظر گرفته شده برای مشاوره حین و بعد از ازدواج و اجاره بازارچه‌های کارآفرینی بانوان در ۹ شهرستان پیش بینی شده تا محصولات را برای فروش به نمایش بگذارند.

خزعلی با بیان اینکه ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته شده، گفت: مقرر شده این تسهیلات به افراد واجد شرایط برای انجام کارآفرینی در زمینه‌های مختلف صنعتی و کشاورزی توسط بانک‌ها در اختیار زنان سرپرست خانوار قرار گیرد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
دانشجو
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا