ضرورت تبلیغات اینترنتی کسب و کار/ چگونه تجارت خود را به صورت آنلاین تبلیغ کنیم؟

تبلیغات اینترنتی کسب و کار، آگاهی از برند را با حداقل هزینه در پی دارد. در این مطلب به نکاتی که باید از تبلیغات اینترنتی کسب و کار بدانید می پردازیم.

به گزارش کارآفرینی پرس، استراتژی بازاریابی مؤثر به صاحبان مشاغل کمک می‌کنند تا تجارت خود را ارتقا دهند و مشتریان جدیدی را بیابند و حفظ کنند. خواه شما یک شرکت تازه‌تأسیس را اداره کنید و خواه کسب‌و‌کاری پایدار داشته‌باشید، ارتقای شرکت یا تجارت جنبه‌ی مهمی از موفقیت است. با فرهنگ متمرکز بر فناوری امروز، ارتقای تجارت شما به‌صورت آنلاین بیش از هر زمان دیگری امکان‌پذیر است و می‌تواند به شکل‌گیری هویت تجاری قدرت‌مند‌تر کمک کند. در این مطلب نکاتی را درباره‌ی نحوه‌ی تبلیغات اینترنتی کسب و کار مرور می‌کنیم.

تبلیغات اینترنتی کسب و کار چه ضرورتی دارد؟

تبلیغات اینترنتی کسب و کار می‌تواند گامی اساسی در موفقیت کسب‌و‌کار باشد. تبلیغات اینترنتی کسب و کار به ترافیک سایت شما کمک می‌کند و آگاهی از برند را با حداقل هزینه در پی دارد. کمپین‌های بازاریابی نیز می‌توانند تأثیرگذار باشند، موجب پیدایش اینفلوئنسرهای برند یا سفرای برند شوند و منبع بزرگی برای بازاریابی ارگانیک (Organic Marketing) باشند.

ارتقای کسب‌وکار آنلاین شما می‌تواند استراتژی مؤثری برای حفظ حضور نام تجاری ثابت، تقویت شخصیت برند، برقراری ارتباط با مصرف‌کنندگان و ایجاد پیوندهای جدید با مشتریان بالقوه باشد. 

چگونه تجارت خود را به صورت آنلاین تبلیغ کنید؟

از نظر بسیاری از صاحبان مشاغل، بهترین راه برای تبلیغات اینترنتی کسب و کار، داشتن هویت و حضور نام تجاری قوی است. هنگامی که نام تجاری خود را در جایگاه ویژه‌ای تثبیت کردید و نیازها و خواسته‌های مشتری را شناختید، بازاریابی برای مشتریانتان از طریق رسانه‌های اجتماعی و سایر سیستم‌‌های مختلف آنلاین جریان بیش‌تری پیدا می‌کند.

در ادامه نکاتی وجود دارند که هنگام تبلیغات اینترنتی کسب و کار باید آن‌ها را در نظر بگیرید:

۱. برای تبلیغات اینترنتی کسب و کار بهتر است وب‌سایت خود را راه‌اندازی و از آن نگه‌داری کنید

وب‌سایت به منظور ایجاد و حفظ اعتبار و ثبات در ذهن مصرف‌کنندگان ابزاری ضروری برای همه‌ی مشاغل است و می‌تواند به عنوان پایه‌ای برای مشتریان باشد تا با شما تماس بگیرند و از آن‌چه کسب‌وکارتان ارائه می‌دهد، مطلع شوند.  برنامه‌های کم‌هزینه یا بدون هزینه برای ساخت وب‌سایت در دسترس‌اند و تولید آن به‌آسانیِ ارسال ایمیل است. داشتن یک وب‌سایت کاملا عملیاتی راهی کم‌هزینه برای شروع دسترسی بیش‌تر به مشتریان است.

۲. از خدمات لیست محلی استفاده کنید

پس از راه‌ندازی وب‌سایت، در نظر داشته‌باشید که اطلاعات خود را به خدمات لیست محلی (Local Listing) ارسال کنید. ثبت مشاغل شما این امکان را می‌دهد که راحت‌تر در موتورهای جست‌وجو پیدا شوید. در بیش‌تر موارد به‌سادگی یک فرم اطلاعاتی را پر می‌کنید و سپس مراحل داده‌شده توسط وب‌سایت را دنبال می‌کنید تا مراحل تأیید را از طریق تلفن یا پست الکترونیکی انجام دهید. خدمات لیست محلی سرویسی رایگان است که در آن، نام، آدرس، شماره تماس و وبسایت خدمات محلی خود را به‌صورت آنلاین ثبت می‌کنید که دیده شدن کسب‌و‌کار را تسهیل و به مشتریانتان کمک می‌کند.

۳. اطلاعات ایمیل را ضبط کنید

در نظر بگیرید که در ازای دریافت اشتراک ایمیل، یک گزارش صنعتی ارائه دهید. اگرچه کمی تلاش برای این مرحله لازم است، اما صرف وقت برای نوشتن گزارش رایگان، اطلاعات ارزش‌مندی را برای مشتریان و مخاطبان بالقوه‌ی شما فراهم می‌کند. این کار اعتبار، اقتدار و وضعیت تخصصی شما را در صنعتتان رقم می‌زند؛ علاوه بر این، این فرصت را به شما می‌دهد که اطلاعاتی را جمع‌آوری کنید و یک پایگاه داده‌ی اطلاعات و ایمیل از افرادی که گزارش شما را بارگیری می‌کنند، تأسیس کنید.

۴. برای تبلیغات اینترنتی کسب و کار از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید

وقتی یک پایگاه داده‌ از ایمیل‌ها و داده‌ها دارید، می‌توانید از طریق ارائه‌دهندگان مختلف، یک حساب بازاریابی ایمیلی رایگان ایجاد کنید. این امر به شما امکان می‌دهد که با مخاطبان هدف خود پیوند برقرار کنید؛ هم‌چنین، ایمیل هدف‌مند به شما امکان می‌دهد که مطالب تبلیغاتی‌ای را ارسال کنید و به طور ثابت با مشتریان بالقوه تماس بگیرید. این فرایند ارتباطات معتبری را برقرار می‌کند و شما را قادر می‌سازد تا تجارت خود را به روشی مناسب ارتقا دهید.

۵. در شبکه‌های اجتماعی حضور پررنگی داشته‌باشید

رسانه‌های اجتماعی به شما امکان می‌دهند که با هزینه‌ای اندک یا رایگان، با مخاطب هدف تماس برقرار کنید. با استفاده از نام تجاری‌تان در نام کاربری حساب، به منظور کمک به مشتریان فعلی و احتمالی خود یک حساب کاربری اختصاصی برای مشاغل خود باز کنید. مطمئن شوید که تصویر برندی که در همه‌ی حساب‌ها ترسیم می‌کنید، با هویت تجاری تثبیت‌شده‌ی شما سازگار است؛ هم‌چنین، می‌توانید تبلیغ کنید، ترافیک ارگانیک را به وب‌سایت خود هدایت کنید و هویت نام تجاری‌تان را حفظ کنید.

۶. برای تبلیغات اینترنتی کسب و کار از بازاریابی ارگانیک استفاده کنید

بازاریابی ارگانیک فرایند جذب مشتری شما به طور طبیعی با گذشت زمان است. ثابت شده‌ که به‌ویژه هنگامی که بازاریابی دهان به دهان از طریق بازاریابی ارگانیک انجام می‌شود، بسیار کارآمدتر است. مخاطبان هدفتان از طریق بازبینی‌ها، وبلاگ‌ها و سایر رسانه‌های اجتماعی می‌توانند محصولات و خدماتتان را بررسی و به شما کمک کنند تا دنبال‌کنندگان خود را افزایش دهید.

۷. وبلاگ بسازید

داشتن وبلاگ کمک می‌کند تا نام شرکتتان را به گوش بقیه برسانید و به طور مستقیم به مشتریان متصل شوید. وبلاگ‌نویسی به کار مداوم نیاز دارد تا به‌روز شود، اما در افزایش شانس شما برای قرار گرفتن در رتبه‌بندی بالا در موتورهای جست‌وجو مؤثر است. یک وبلاگ به‌روز‌شده مطالب را تازه نگه می‌دارد، موجب می‌شود شما و نام تجاری‌تان برای مخاطبان ملموس باشد، مخاطبان شما را درگیر خود می‌کند، می‌تواند بهینه‌سازی موتور جست‌وجوی شما را افزایش دهد و برند شما را برجسته کند.

۸. برای تبلیغات اینترنتی کسب و کار فیلم و پادکست تولید کنید

بسیاری از شرکت‌ها فیلم‌های دستورالعمل‌ها، پادکست یا فیلم اطلاعاتی را برای ارائه‌ی ارزش به مخاطبان هدف خود تولید می‌کنند. ایجاد پیوند به این فیلم‌ها در شبکه‌های مختلف اجتماعی به ایجاد ترافیک ارگانیک وب‌سایت شما کمک می‌کند و خَلق هویت‌ و اعتمادسازی نام تجاری‌تان را در پی دارد. محتوای ارائه‌شده باید کارآمد باشد؛ به‌علاوه باید چیزی باشد که افراد به دنبالش هستند و می‌خواهند آن را مشاهده کنند. فیلم‌ها می‌توانند به عنوان محتوای وبلاگ یا منابع وب‌سایت شما باشند.

۹. وب‌سایت خود را بهینه کنید

بهینه‌سازی قابلیت مشاهده‌ی سایت با استفاده از کلمات کلیدی مرتبط جنبه‌ی مهمی در بازاریابی آنلاین و ارتقای کسب‌وکار آنلاین است. هرچه بیشتر در نتیجه‌ی جست‌وجوی کلمات کلیدی مرتبط ظاهر شوید، بیش‌تر احتمال دارد که مشتری روی وب‌سایت شما کلیک کند. استفاده از استراتژی بهینه‌سازی موتور جست‌وجو (SEO) به شما کمک می‌کند تا به این هدف برسید. افزونه‌هایی برای کمک به شما در تولید این اطلاعات و توضیحات متا برای وب‌سایتتان وجود دارند که می‌توانند وب‌سایتتان را در صفحات نتایج موتور جست‌وجو بالاتر قرار دهند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
کاربومindeed.com
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا