حسین وطن‌پرست: ۶۴۰۰ مددجوی خوزستانی از آموزش‌های تخصصی و مهارتی بهره‌مند شدند

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان گفت: ۶۴۰۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد استان خوزستان در ۹ ماهه امسال با شرکت در دوره‌های آموزشی و تخصصی، مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را فراگرفتند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، حسین وطن‌پرست با اشاره به اینکه مددجویان می‌توانند با شرکت در کارگاه‌های آموزشی و حرفه‌آموزی شغل موردنظر خود را ایجاد کنند و وارد بازار کار شوند، گفت: در نه ماهه امسال ۶۴۰۰ مددجوی تحت حمایت از دوره‌های مهارت افزایی و حرفه‌آموزی بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه برگزاری دوره‌های آموزشی و مهارتی با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای و جهاد دانشگاهی انجام می‌شود، افزود: مددجویان در زمینه پایدارسازی و توسعه آموزش‌های مقدماتی و مهارتی را دیده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) خوزستان هدف از ارائه دوره‌های آموزشی را حرفه‌آموزی و ارتقای سطح مهارتی مددجویان برای رسیدن به توانمندی و خودکفایی عنوان کرد و افزود: تاکنون ۷۰ درصد حجم تعهد عملکرد عملیاتی شده و کلاس‌های آموزشی و مهارت‌آموزی با چشم‌انداز مشاغل نوین و دانش بنیان و فناورانه برگزار می‌شود.

وطن‌پرست با اشاره به اینکه استفاده از امکانات و ظرفیت‌های استان خوزستان با هدف رونق و ارتقای اقتصادی به ویژه در مناطق محروم در دستور کار قرار دارد، افزود: در این راستا مناطق محروم از آموزش‌های مهارتی، فنی و پایدارسازی برخوردار شده‌اند.

وی با بیان اینکه زنان سرپرست خانوار و بانوان تحت حمایت در کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای حضور یافته‌اند، گفت: ارائه‌ آموزش‌های لازم در زمینه‌های مهارتی و فنی‌ و حرفه‌ای از مهم‌ترین اقدامات کمیته امداد برای زنان سرپرست خانوار است تا بتوانند به استقلال اقتصادی دست یابند.

وی با بیان اینکه کارگاه‌های آموزشی با توجه به نوع استعداد و علاقه مددجویان در زمینه‌های مهارت‌آموزی، پایدارسازی و توسعه، کارآفرینی و حرفه‌آموزی برگزار شده است، افزود: خدمات کشاورزی پهپادی، فیروزه‌کوبی، کپوبافی، دستگاه‌های بازیافت پسماند، گلدوزی، خیاطی، رایانه، دامپروری، کشاورزی، پیرایشگری و آرایشگری، قالیبافی و فرشبافی از جمله دوره‌های آموزشی برگزارشده برای مددجویان تحت حمایت است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان خوزستان گفت: مددجویانی که موفق به اخذ مهارت در یک حرفه شوند، تسهیلات اشتغال‌زایی قرض‌الحسنه با کارمزد ۴ درصد دریافت می‌کنند و تا پایدار شدن حرفه و رسیدن به خودکفایی تحت نظارت کارشناسان پایدارسازی مشاغل قرار می‌گیرند.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا