وحید ضرغامی از انتشار جدول زمان‌بندی آیین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه خبر داد

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در فراخوانی، نخستین مرحله اجرایی بخشنامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه دانشجویان را اعلام کرد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل ازآنا، وحید ضرغامی؛ قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری و مدیرکل سیاست‌گذاری و نظارت راهبردی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فراهم آمدن تمامی بسترها برای بهره‌مندی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان از مزایای آیین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: این آیین‌نامه در راستای پیاده‌سازی و عملیاتی کردن شعار اصلی دانشگاه آزاد به‌عنوان دانشگاه کارآفرین و حل مسئله تدوین و ابلاغ شده است. ما برای حوزه‌های مختلف فعال در دانشگاه آزاد اسلامی، بهره‌مندی از ظرفیت‌های دانشگاه و جهش فناورانه در علم و پژوهش، بسترهای لازم ازجمله آیین‌نامه، بخش‌نامه و دستورالعمل تعریف کرده‌ایم تا اقدامات با کمترین بروکراسی یا بدون آن تسهیل‌سازی شود.

وی افزود: در این راستا، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند از فرصت پیش آمده یعنی «آیین‌نامه حمایت از فعالیت‌های فناورانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان» استفاده کنند و علاوه بر پیشرفت تحصیلی، ایده، محصول و هر آنچه مرتبط با فناوری و نوآوری است را به سمت تجاری‌سازی هدایت کرده و وارد بازار کار شوند.

وی افزود: برای تسهیل بیشتر امور مربوط به آیین‌نامه، برای پذیرش و ثبت‌نام دانشجویان، بخشی در سامانه ساجد برای این امر اختصاص یافته که دانشجویان می‌توانند تا تاریخ ۱۰ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ وارد سامانه شده و از ظرفیت موجود استفاده کنند. تسهیلاتی که دانشگاه آزاد اسلامی برای فعالیت‌های فناورانه دانشجویان در نظر گرفته، کم‌نظیر است و به‌جای مقاله و ارتقای تحصیلی از طریق نمره، می‌توانند با فعالیت‌های مرتبط با فناوری و نوآوری امتیازات لازم را کسب کنند.

ضرغامی در ادامه یادآوری کرد: حمایت‌های متعددی در این آیین‌نامه در نظر گرفته شده که می‌توان از حمایت‌های صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و در اختیار قرار گرفتن آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و ساختمان‌های دانشگاه نام برد. ما بر اساس آیین‌نامه برای فعالیت‌های فناورانه دانشجویان ارزش‌گذاری کرده‌ایم و این می‌تواند انگیزه بسیار خوبی برای آن‌ها باشد تا علاوه بر پیشرفت تحصیلی، مسائل جامعه و کشور را حل کنند و خود نیز در اجرای پروژه ذی‌نفع باشند.

وی در پایان گفت: این آیین‌نامه به تمامی روسای واحدها ابلاغ شده تا به نحو احسن درباره حمایت از فعالیت‌های فناورانه و نوآورانه دانشجویان و دانش‌آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع‌رسانی کنند؛ چراکه معتقدیم دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به مردم است و باید تمامی شرایط را برای استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات آن برای بهره‌مندی فرزندان همین مردم در جهت اعتلای فرهنگ کارآفرینی و راه‌اندازی کسب‌وکارهای فناورانه و استارتاپی مهیا باشد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا