علی نظری: شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه علوم انسانی تقویت شوند

سرپرست دانشگاه لرستان با بیان اینکه رفع مشکلات و چالش‌های کشور و استان، مستلزم تقویت و گسترش پژوهش‌‌ها، تحقیقات و فناوری‌های کاربردی و مسئله‌محور است، گفت: در حوزه‌های علوم انسانی نیز بایستی شرکت‌های دانش‌بنیان، فعال شوند؛ حتی شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش فرهنگ نیز که یک بخش مغفول است بایستی، فعال و حمایت شوند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایکنا، علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان امروز، ۱۸ دی در دیدار با آرش فره‌وشی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان لرستان برگزار شد، با بیان اینکه تقویت شکل‌گیری صندوق‌های پژوهش و فناوری یکی از راه‌های شکل‌گیری اقتصاد جدید مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان با حمایت نظام آموزش عالی کشور است، گفت: کارآمدترسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و تبدیل ایده‌ها به کار و تولید از جمله اهداف تقویت و گسترش همکاری بین دانشگاه لرستان با صندوق پژوهش و فناوری استان لرستان است.

وی اضافه کرد: در عین حال که بایستی همکاری‌های دوجانبه را افزایش داد اما صندوق‌های پژوهش و فناوری نیز بایستی راهکارهای جدیدی برای توانمندسازی بیشتر خود را تهیه کنند و البته رویکرد دولت هم حمایت از این صندوق‌ها براساس تلاش علمی برای رفع مشکلات و مسائل جامعه است.

سرپرست دانشگاه لرستان با بیان اینکه یکی از راه‌های توانمندسازی صندوق‌های پژوهش و فناوری استان‌ها از جمله استان لرستان، استفاده از محققان، پژوهشگران و  نخبگان دانشگاهی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و توجه به این نکته است که پژوهش‌ها و تحقیقات باید از نوع کاربردی و مسئله‌محور باشند، اضافه کرد: ایده‌ها، تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی را باید در مسیری هدایت کرد که منجر به افزایش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان شوند؛ زیرا هر چه‌قدر این شرکت‌ها گسترش یایند و قوی‌تر شوند، خود به خود، اشتغال و کارآفرینی نیز در جامعه افزایش خواهد یافت.

نظری با بیان اینکه رفع مشکلات و چالش‌های کشور و استان، مستلزم تقویت و گسترش پژوهش‌‌ها، تحقیقات و فناوری‌های کاربردی و مسئله‌محور است و به همین علت، رویکرد دانشگاه لرستان نیز حمایت از این‌گونه فعالیت‌هاست، گفت: در حوزه‌های علوم انسانی نیز بایستی شرکت‌های دانش‌بنیان، فعال شوند؛ حتی شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش فرهنگ نیز که یک بخش مغفول است بایستی، فعال و حمایت شوند.

سرپرست دانشگاه لرستان با بیان اینکه در مسائل حقوقی و روانشناسی متناسب با مشکلات جامعه نیز از شکل‌گیری و گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه‌ها، حمایت می‌کنیم، خواستار این شد که برای سرعت‌بخشی و سهولت‌بخشی به گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان و ارتقای شاخص‌های اقتصاد دانش‌بنیان، برخی قوانین بالادستی نیز، تغییر کنند.

آرش فره‌وشی، مدیرعامل صندوق پژوهش‌ و فناوری استان لرستان نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد همکاری‌های دوجانبه بین صندوق و دانشگاه لرستان در راستای حمایت هرچه بیشتر و بهتر از پژوهش و فناوری در استان لرستان افزایش یابد.

وی گفت: همکاری‌های بین دانشگاه لرستان، صندوق پژوهش و فناوری استان لرستان و پارک علم و فناوری استان لرستان را بایستی در جهت حمایت هرچه کیفی‌تر از شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد دانش‌‌بنیان و توسعه فناوری‌های نوین، گسترش داد.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا