علی نظری: شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه علوم انسانی تقویت شوند

سرپرست دانشگاه لرستان با بیان اینکه رفع مشکلات و چالش‌های کشور و استان، مستلزم تقویت و گسترش پژوهش‌‌ها، تحقیقات و فناوری‌های کاربردی و مسئله‌محور است، گفت: در حوزه‌های علوم انسانی نیز بایستی شرکت‌های دانش‌بنیان، فعال شوند؛ حتی شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش فرهنگ نیز که یک بخش مغفول است بایستی، فعال و حمایت شوند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایکنا، علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان امروز، ۱۸ دی در دیدار با آرش فره‌وشی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان لرستان برگزار شد، با بیان اینکه تقویت شکل‌گیری صندوق‌های پژوهش و فناوری یکی از راه‌های شکل‌گیری اقتصاد جدید مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان با حمایت نظام آموزش عالی کشور است، گفت: کارآمدترسازی شرکت‌های دانش‌بنیان و تبدیل ایده‌ها به کار و تولید از جمله اهداف تقویت و گسترش همکاری بین دانشگاه لرستان با صندوق پژوهش و فناوری استان لرستان است.

وی اضافه کرد: در عین حال که بایستی همکاری‌های دوجانبه را افزایش داد اما صندوق‌های پژوهش و فناوری نیز بایستی راهکارهای جدیدی برای توانمندسازی بیشتر خود را تهیه کنند و البته رویکرد دولت هم حمایت از این صندوق‌ها براساس تلاش علمی برای رفع مشکلات و مسائل جامعه است.

سرپرست دانشگاه لرستان با بیان اینکه یکی از راه‌های توانمندسازی صندوق‌های پژوهش و فناوری استان‌ها از جمله استان لرستان، استفاده از محققان، پژوهشگران و  نخبگان دانشگاهی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و توجه به این نکته است که پژوهش‌ها و تحقیقات باید از نوع کاربردی و مسئله‌محور باشند، اضافه کرد: ایده‌ها، تحقیقات و پژوهش‌های کاربردی را باید در مسیری هدایت کرد که منجر به افزایش فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان شوند؛ زیرا هر چه‌قدر این شرکت‌ها گسترش یایند و قوی‌تر شوند، خود به خود، اشتغال و کارآفرینی نیز در جامعه افزایش خواهد یافت.

نظری با بیان اینکه رفع مشکلات و چالش‌های کشور و استان، مستلزم تقویت و گسترش پژوهش‌‌ها، تحقیقات و فناوری‌های کاربردی و مسئله‌محور است و به همین علت، رویکرد دانشگاه لرستان نیز حمایت از این‌گونه فعالیت‌هاست، گفت: در حوزه‌های علوم انسانی نیز بایستی شرکت‌های دانش‌بنیان، فعال شوند؛ حتی شرکت‌های دانش‌بنیان در بخش فرهنگ نیز که یک بخش مغفول است بایستی، فعال و حمایت شوند.

سرپرست دانشگاه لرستان با بیان اینکه در مسائل حقوقی و روانشناسی متناسب با مشکلات جامعه نیز از شکل‌گیری و گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه‌ها، حمایت می‌کنیم، خواستار این شد که برای سرعت‌بخشی و سهولت‌بخشی به گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان و ارتقای شاخص‌های اقتصاد دانش‌بنیان، برخی قوانین بالادستی نیز، تغییر کنند.

آرش فره‌وشی، مدیرعامل صندوق پژوهش‌ و فناوری استان لرستان نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد همکاری‌های دوجانبه بین صندوق و دانشگاه لرستان در راستای حمایت هرچه بیشتر و بهتر از پژوهش و فناوری در استان لرستان افزایش یابد.

وی گفت: همکاری‌های بین دانشگاه لرستان، صندوق پژوهش و فناوری استان لرستان و پارک علم و فناوری استان لرستان را بایستی در جهت حمایت هرچه کیفی‌تر از شرکت‌های دانش‌بنیان و اقتصاد دانش‌‌بنیان و توسعه فناوری‌های نوین، گسترش داد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا