بانک‌ها مجاز به سرمایه‌گذاری مشترک با صندوق نوآوری و شکوفایی شدند

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بانک ها را مجاز به سرمایه‌گذاری مشترک با صندوق نوآوری و شکوفایی در طرح های مصوب شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش‌بنیان کردند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز چهارشنبه مجلس، گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات در خصوص طرح جهش تولید دانش بنیان را بررسی کرده و مواد ۱۸ و ۱۹ و ۲۰ این طرح را به تصویب رساندند.

بر اساس ماده ۱۸ این طرح، با هدف نظارت پذیری فعالیت سرمایه‌گذاری، بانک ها در صورت مشارکت با صندوق نوآوری و شکوفایی در تامین مالی، از شمول مفاد مواد (۱۶) و (۱۷) قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور مصوب  ۰۱/  ۰۲/ ۱۳۹۴، استثناء می شود و بانک ها مجاز به سرمایه‌گذاری مشترک با صندوق نوآوری و شکوفایی در طرح های مصوب شورای راهبری فناوری ها و تولیدات دانش بنیان می باشند. بانک ها و صندوق نوآوری مکلف هستند حداکثر پس از هفت سال از تاریخ تاسیس، از شرکت سهامی موضوع این ماده، خارج شوند.

بر اساس ماده ۱۹ این طرح، هزینه های اجرای این قانون از محل منابع حاصل از اجرای ماده (۳) این قانون و دیگر مواد آن، تأمین می‌شود.

بر اساس ماده ۲۰ این طرح، معاونت علمی و فناوری و وزارتخانه ذی ربط رئیس‌جمهور مسئولیت پیگیری اجرای این قانون را بر عهده دارد و گزارش آن را هر شش ماه به کمیسیون های آموزش، تحقیقات و فناوری، صنایع و معادن، اقتصادی و کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی ارائه می کند.

همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی ماده ۱۷ این طرح را جهت بررسی بیشتر و رفع ابهامات به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع دادند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا