سورنا ستاری: یکی از پایه‌های اصلی کارآفرینی محرومیت‌زدایی به کمک نوآوری‌های اجتماعی است

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: مناطق محروم شهری با فرهنگ نوآوری اجتماعی احیا می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، وی با اشاره به اینکه مناطق محروم داخل شهر با فرهنگ نوآوری اجتماعی زنده و احیا می‌شوند، بیان کرد: اگر فضاها و پهنه‌های قدیمی و کهنه شهر را به کارخانه نوآوری تبدیل کنیم، زیست‌بوم کارآفرینی در کشور توسعه می‌یابد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: در خانه‌های خلاق و نوآوری جوانان کارآفرین، خلاق و نوآور مستقر می‌شوند تا برای تبدیل ایده‌های خود به محصول و تجاری‌سازی آنها از حمایت برخوردار شوند و سپس به شکل یک شرکت مستقل و کسب و کار فناورانه به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

ستاری افزود: ایجاد کارخانه‌های نوآوری در مناطق محروم به توسعه فرهنگ کارافرینی در کشور منتج می‌شود. این کارخانه‌ها در جنوب شهر پاسخ مناسبی می‌دهد و نتایج آن قابل قبول است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه کارخانه‌ها نوآوری و خانه‌های خلاق به تغییر فرهنگ محلات قدیمی کمک می‌کنند، گفت: این زیست‌بوم‌ها به محلات قدیمی روح تازه‌ای می‌دهند و امنیت این مناطق را بیش‌تر می‌کنند.

ستاری همچنین گفت: توسعه زیست‌بوم پژوهش با سرمایه بخش خصوصی مهم‌ترین هدف ما از ایجاد کارخانجات نوآوری، مراکز رشد و غیره است. اینکه راهی مطمئن پیدا کنیم برای ورود بخش خصوصی به توسعه پژوهش و فناوری.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری مدل توسعه پارک فناوری پردیس را مدل یک شهر فناوری دانست و گفت: باید این پارک را به گونه‌ای توسعه دهیم که در کنار شرکت‌ها و فناوران داخلی، صنعتگران و مجموعه‌های فناور خارجی نیز در آن مستقر شوند.

ستاری همچنین بیان کرد: توسعه پارک فناوری پردیس نیازمند همکاری و مساعدت نهادهای دولتی مرتبط است. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای توسعه هر هکتار از این مجموعه دوندگی‌های زیادی کرده است.

حل معضلات شهری را به دانش‌بنیان و خلاق‌ها بسپاریم

در این مراسم محسن منصوری، استاندار شهر تهران نیز با بیان این‌که برای چندمین بار است که به پارک فناوری پردیس می‌آیم، گفت: هر بار که در این فضا حضور پیدا می‌کنم، تغییرات، ملموس و محسوس است. ایجاد پارک یک کار فاخر بین‌المللی است که در منطقه رقیب ندارد و با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری محقق شده است.

وی افزود: مشکلات پیش روی توسعه پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را با اولویت و خارج از نوبت پیگیری می‌کنیم. چون این مجموعه یک نهاد منحصر به فرد است.

به گفته منصوری، دانش‌بنیان‌ها بهترین گزینه برای رفع مشکلاتی چون آلودگی هوا و ترافیک شهرهای بزرگ هستند. علم و تخصص موجود در این پارک می‌تواند راهگشای کشور باشد. مقام معظم رهبری هم بر این کار و استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای رفع چالش‌های کشور تاکید دارند.

وی همچنین بیان کرد: نباید سرآمدان علمی کشور و سرمایه‌گذارانی که تمایل به توسعه علمی کشور دارند درگیر پیچ و خم‌های دست و پاگیر قانونی شوند. باید زمینه را برای فعالیت و جذب آنها را فراهم کنیم.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا