جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف برگزار خواهد شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

دوازدهمین دوره از جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف به‌ منظور ایجاد فرصت برای معرفی و تجاری‌سازی دستاوردهای فنی و پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان، اساتید دانشگاه‌ها کارآفرینان و صاحبان ایده برگزار می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف، رویدادی است که به اهتمام مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف توانسته است، در ۱۱ دوره نقشی مهم در معرفی کسب و کارهای نوپا به سرمایه‌گذاران ایفا کند.
این رویداد توسط مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شده و در حال حاضر به صورت کشوری توسعه یافته و در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود.

جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار عرصه‌ای برای ارایه دستاوردهای فنی – پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان، استادان دانشگاه‌ها، کارآفرینان، صاحبان ایده‌های کسب و کار است، همچنین فضایی است که برای برای طرح نیازمندی‌های صنعت، که در نهایت از رهگذر سرمایه‌گذاری صنعت در کسب و کارهای دانش‌بنیان، فرصتی را برای همکاری موثر و نظام‌مند صنعت و دانشگاه فراهم می‌کند.

در طی برگزاری مراحل این جشنواره، شرکت‌کنندگان ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول کسب و کار و تمرین عملی آن‌ها بر مبنای ایده‌ی محوری و فناورانه خود، در یک محیط رقابتی نسبت به آماده‌سازی طرح خود جهت ارائه به نهادها و اشخاص سرمایه‌گذار اقدام می‌کنند.

همچنین خروجی نهایی جشنواره، ایده‌ها و طرح‌های برتری است که ضمن برخورداری از خدمات حمایتی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و سایر نهادهای حامی، سایر سرمایه گذاران به منظور تجاری شدن طرح و تولید محصول مربوطه را خواهند داشت.

این جشنواره در دو بخش شامل ایده و طرح نوآورانه و استارتاپ‌ها برگزار می‌شود. ایده‌ها و طرح‌های شرکت‌کننده در هر سرفصل به‌طور جداگانه مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته و برگزیدگان هر حوزه مورد تقدیر قرار می گیرند.

برگزیدگان از جوایزی همچون جوایز نقدی، تسهیلات ارزان قیمت و امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف بهره‌مند می شوند. ضمناً امکان سرمایه‌گذاری صندوق شریف و سایر سرمایه گذاران در طرح‌های برگزیده نیز وجود دارد. تلاش جشنواره این است که با ایجاد ارتباط میان صاحبان ایده و کارآفرینان با سرمایه‌گذاران، بتواند طرح‌ها را به مرحله تجاری سازی برساند.

آخرین مهلت ارسال طرح‌ها به این دوره از جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف اول بهمن‌ ۱۴۰۰ است و اختتامیه جشنواره پس از برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی منتورینگ و انجام مراحل داوری در بهار ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا