جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف برگزار خواهد شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

دوازدهمین دوره از جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف به‌ منظور ایجاد فرصت برای معرفی و تجاری‌سازی دستاوردهای فنی و پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان، اساتید دانشگاه‌ها کارآفرینان و صاحبان ایده برگزار می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف، رویدادی است که به اهتمام مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف توانسته است، در ۱۱ دوره نقشی مهم در معرفی کسب و کارهای نوپا به سرمایه‌گذاران ایفا کند.
این رویداد توسط مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شده و در حال حاضر به صورت کشوری توسعه یافته و در بخش‌ها و حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود.

جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار عرصه‌ای برای ارایه دستاوردهای فنی – پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان، استادان دانشگاه‌ها، کارآفرینان، صاحبان ایده‌های کسب و کار است، همچنین فضایی است که برای برای طرح نیازمندی‌های صنعت، که در نهایت از رهگذر سرمایه‌گذاری صنعت در کسب و کارهای دانش‌بنیان، فرصتی را برای همکاری موثر و نظام‌مند صنعت و دانشگاه فراهم می‌کند.

در طی برگزاری مراحل این جشنواره، شرکت‌کنندگان ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول کسب و کار و تمرین عملی آن‌ها بر مبنای ایده‌ی محوری و فناورانه خود، در یک محیط رقابتی نسبت به آماده‌سازی طرح خود جهت ارائه به نهادها و اشخاص سرمایه‌گذار اقدام می‌کنند.

همچنین خروجی نهایی جشنواره، ایده‌ها و طرح‌های برتری است که ضمن برخورداری از خدمات حمایتی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و سایر نهادهای حامی، سایر سرمایه گذاران به منظور تجاری شدن طرح و تولید محصول مربوطه را خواهند داشت.

این جشنواره در دو بخش شامل ایده و طرح نوآورانه و استارتاپ‌ها برگزار می‌شود. ایده‌ها و طرح‌های شرکت‌کننده در هر سرفصل به‌طور جداگانه مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته و برگزیدگان هر حوزه مورد تقدیر قرار می گیرند.

برگزیدگان از جوایزی همچون جوایز نقدی، تسهیلات ارزان قیمت و امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف بهره‌مند می شوند. ضمناً امکان سرمایه‌گذاری صندوق شریف و سایر سرمایه گذاران در طرح‌های برگزیده نیز وجود دارد. تلاش جشنواره این است که با ایجاد ارتباط میان صاحبان ایده و کارآفرینان با سرمایه‌گذاران، بتواند طرح‌ها را به مرحله تجاری سازی برساند.

آخرین مهلت ارسال طرح‌ها به این دوره از جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف اول بهمن‌ ۱۴۰۰ است و اختتامیه جشنواره پس از برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی منتورینگ و انجام مراحل داوری در بهار ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا