مهارت آموزان مراکز فنی‌وحرفه‌ای برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شوند

رئیس سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور با عنوان اینکه آموزش دیدگان حتی در بستر کار نیز مشمول حمایت وزارت کار خواهند بود، گفت: افرادی که در مراکز فنی‌وحرفه‌ای مهارت آموخته اند برای دریافت وام به مراکزی همچون صندوق کارآفرینی معرفی می‌شوند تا شاهد ایجاد اشتغال باشیم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایلنا، غلامحسین حسینی در حاشیه بازدید از نمایشگاه فرصت های شغلی مهارت محور کم سرمایه بر در استان البرز که با حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان فنی و حرفه ای کشور، برگزار شد، گفت: این نمایشگاه با هدف ارائه فرصت‌های شغلی کم مهارت بر راه‌اندازی شده که حدود ۴۳۰ فرصت شغلی شناسایی شده است که با مهارت فعال شده‌اند و برخی از آن‌ها کمتر از یک میلیون تومان سرمایه نیاز دارد.

وی افزود: تلاش ما این است با نشان دادن این نمایشگاه به خانواده‌ها و جوانان خلاق این پیام را برسانیم که ایجاد شغل و راه‌اندازی با یک مهارت قابل انجام است.

رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور، گفت: آموزش در مراکز دولتی فنی حرفه ای در سراسر کشور که حدود ۴۰۰ کارگاه است به صورت رایگان انجام می‌شود، اما سایر مراکز زیرمجموعه وابسته مستلزم پرداخت هزینه است.

حسینی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی افرادی که مهارت آموخته مراکز فنی‌وحرفه‌ای هستند برای دریافت وام به مراکزی همچون صندوق کارآفرینی معرفی می‌شوند تا شاهد ایجاد اشتغال باشیم.

به گفته این مقام مسئول افراد آموزش دیده حتی در بستر کار نیز مشمول حمایت وزارت کار خواهند بود و آموزش‌های بازار، تکمیل خواهد شد‌. 

رئیس سازمان فنی حرفه ای کشور اظهار کرد: سازمان فنی حرفه ای با هدف ایجاد اشتغال مهارت آموزی خواهد داشت درحالیکه ۴۵ درصد ورودی‌های سازمان فنی حرفه ای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها هستند که با هدف آموزش مهارت فعالیت در بازار ثبت نام می‌کنند در حالیکه اکثر این افراد جذب بازار می‌شوند و افرادی که دارای مهارت هستند بیکار نمی‌مانند.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایلنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا