محمدرضا رفیع: ۱۵۱ شغل با تسهیلات صندوق کارآفرینی و امید درخور وبیابانک ایجاد شد

رییس صندوق کارآفرینی و امید خور و بیابانک گفت: امسال با پرداخت ۷۶ میلیارد ریال تسهیلات از طریق این صندوق ، ۱۵۱ شغل در این شهرستان ایجاد شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، محمدرضا رفیع افزود: تسهیلات یاد  شده در حوزه صنعت ، کشاورزی و خدمات پرداخت‌شد و  علاوه بر اشتغال در حوزه ضروری و معیشت هم هشت فقره تسهیلات به مبلغ ۹۰۰میلیون ریال اختصاص یافته است.
رییس صندوق کارآفرینی امید شهرستان  خور و بیابانک گفت:در مجموع ۵۵ درصد از طرح‌های موردحمایت این صندوق در بخش صنعت ، ۳۵درصد در بخش کشاورزی و ۱۰ درصد در بخش خدمات  است و از این  تسهیلات پرداختی، ۸۱ نفر از مجریان طرح‌ها زنان و ۷۰ نفر مردان هستند.
وی با اشاره به تفاهم‌نامه منعقد شده بین صندوق کارآفرینی شهرستان خور و بیابانک با بنیاد برکت نیز گفت:  ۱۴۴ فقره تسهیلات به مبلغ ۴۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به متقاضیان کسب‌وکار در شهرستان از سوی بنیاد برکت  پرداخت‌شده است.
رفیع افزود: ازجمله طرح‌های موردحمایت صندوق کارآفرینی می‌توان به مجتمع‌های گردشگری و بوم‌گردی، کشاورزی و دام‌پروری، تولید در حوزه‌های مختلف، صنایع‌دستی، صندوق‌های خرد محلی، مشاغل روستایی و توانمندسازی بانوان اشاره کرد.
وی گفت: مأموریت این صندوق ، تجمیع سپرده‌های خُرد مردم و تلفیق آن با اعتبارات دولت، شناسایی جوانان واجد شرایط، توانمندسازی آنان و کمک برای ایجاد کسب‌وکارهای خُرد کم سرمایه و کسب‌وکارهای متوسط با محوریت فعالیت‌های کارآفرینانه و نیازهای منطقه‌ای است.
به گفته وی حمایت از ظرفیت اقتصادی و گردشگری و حمایت از صنایع‌دستی و جهت‌دهی آن‌ها در مسیر رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی شهرستان در اولویت اقدامات این صندوق قرار دارد.
رییس صندوق کارآفرینی و امید خور و بیابانک محرومیت‌زدایی، اشتغال پایدار و توانمندسازی مناطق محروم و کم برخوردار را  از دیگر اهداف این صندوق بیان کرد.
رفیع در ادامه نرخ مشارکت اقتصادی درخور و بیابانک را نیز نشان از امید خوب جوانان و جامعه نسبت اشتغال و ورود به بازار دانست و خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های توسعه و اشتغال در این منطقه شامل  گردشگری تاریخی ،معادن سنگ ساختمانی، حوزه کشاورزی ، بهره گیری از انرژی خورشیدی  است.
شهرستان خور و بیابانک با ۱۲ هزار کیلومترمربع وسعت و ۲۰ هزار نفر جمعیت دارای سه شهر، ۳۲ روستا، یک بخش مرکزی، سه دهستان است و در ۴۲۰ کیلومتری شرق مرکز اصفهان قرار دارد.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا