محمد سعید سیف خبر از انعقاد ۸۷۰۰ قرارداد ارتباط با صنعت توسط دانشگاه‌ها داد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تهیه کارنامه عملکرد دانشگاه‌ها در ارتباط با صنعت گفت: در یک سال اخیر ۸ هزار و ۷۰۰ قرارداد ارتباط با صنعت توسط دانشگاه‌ها منعقد شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، محمد سعید سیف افزود: عملکرد دانشگاه‌ها در ارتباط با صنعت در وزارت علوم پایش می شود همچنین رییس و مدیران دانشگاه‌ها فعالیت دانشگاه را مانیتور می کنند؛ کارنامه عملکرد دانشگاه ها تهیه و به صورت کمی برای هر دانشگاه مشخص می‌شود.

وی بیان کرد: در کارنامه عملکرد دانشگاه ها در ارتباط با صنعت، برخی  دانشگاه‌ها با عملکرد متوسط و برخی دیگر با عملکرد حداکثری هستند. در واقع دانشگاه ها می توانند در این کارنامه متوجه شوند که جایگاه آنها کجاست و در چه زمینه هایی ضعیف تر و قوی تر هستند. براین اساس دانشگاه‌ها می توانند برنامه ریزی کنند تا در همه شاخص‌های این کارنامه رشد کنند و در نهایت همکاری با جامعه و اثربخشی آنها در ایجاد اشتغال افزایش یابد.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خصوص درصد ارتباط دانشگاه ها با صنعت گفت: دانشگاه ها در یک سال اخیر ۸ هزار و ۷۰۰ قرارداد ارتباط با صنعت منعقد کرده اند و مبلغ این قراردادها سه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است؛ این حجم از قرارداد نشان می دهد که پژوهش‌های دانشگاه مورد نیاز جامعه است و بسیاری از اساتید و مجموعه های پژوهشی پژوهش های مورد نیاز کشور را انجام می دهند.

وی اظهار داشت: این فعالیت ها نسبت به بضاعت و امکاناتی که دانشگاه‌ها در اختیار دارند، می تواند بیشتر باشد. هنوز هم اساتیدی داریم که درگیر ارتباط با صنعت نیستند و پژوهش‌های آنها صرفا جنبه تئوریک دارد. در صورتی که این پژوهش‌ها می توانند هدفمند باشند و در جهت رفع نیاز کشور انجام شوند و متقاضی داشته باشند. این امر بسیار مهم است و دانشگاه‌ها و اساتید می توانند تقاضامحور کار کنند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا