سوده نجفی خبر از تسهیل‌گری اشتغال توسط شهرداری تهران داد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران از تسهیل‌گری اشتغال توسط شهرداری تهران در مناطق خبر داد و گفت: مطابق توافقنامه صندوق کارآفرین امید مقرر است در دوره مدیریت جدید در مناطق اجرایی شود تا میزان کارآفرینی را در مناطق شهری افزایش دهیم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از تسنیم، سوده نجفی در همایش بانوان فعال اجتماعی و کارآفرین که با حضور فاطمه قاسم‌پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی، محمدجواد خسروی شهردار منطقه9، مدیران شهری و جمعی از بانوان کارآفرین برگزار شد، اظهار کرد: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری، زنان ایران اسلامی یک زن سوم انقلاب و در تراز انقلاب است که نه زنی شرقی و نه غربی است بلکه زنی است که در کنار عفت، فعالیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد.

وی افزود: اعتقاد بر این است که کارآفرینی دو بعد دارد، یکی ایجاد اشتغال و کاهش آسیب‌های اجتماعی که باعث بالارفتن میزان آمار ازدواج و کاهش طلاق و آسیب‌های اجتماعی می‌شود و دیگر از نگاه ایجابی در زمینه اشتغال است.

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: از جمله وظایف شهرداری تهران تسهیل گری است و کارآفرین اجتماعی مد نظر است.

نجفی با اشاره به استقبال مجموعه شهری از طرح‌ها و ایده‌های بانوان خلاق تأکید کرد: در نظر است تا با استفاده از ظرفیت بانوان پایتخت  در مناطق 22 گانه شهردای تهران، شورای راهبردی کارآفرینی متشکل از بانوان فعالی که کارآفرینی کرده و خلاق هستند ایجاد کنیم.

وی همچنین گفت: مطابق توافقنامه صندوق کارآفرین امید مقرر است تا این توافقنامه در دوره مدیریت جدید شهری در مناطق اجرایی شود تا میزان کارآفرینی را در مناطق شهری افزایش دهیم.

نجفی ابراز امیدواری کرد که با همکاری بیشتر مجموعه شهری و مجلس شورای اسلامی بتوان به اهداف خود در زمینه حل مسائل و مشکلات بانوان نائل شد.

فاطمه قاسم پور رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی گفت: ما نیازمندیم تا هر چه بیشتر با جامعه بانوان در ارتباط باشیم و با مسائل آنها آشنا شده که در این صورت مسئله جامعه بانوان را بهتر درک کرده و در راستای حل مشکلات آنها حرکت می‌کنیم که این حرکت از منطقه 9 شروع شده است.

وی با اشاره به مجموعه اندیشه ورز مختص بانوان عنوان کرد: تشکیل این مجموعه سبب پویایی در رسیدگی به مشکلات بانوان در مناطق شهری می‌شود و ما نیز حامی آن هستیم.

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: برای جامعه بانوان شهر تهران تشکیل حلقه‌های میانی در مدیریت جدید به عنوان کنشگران اجتماعی که می‌توانند حلال مسائل باشند، ضروری است.

قاسم‌پور به ایجاد زیر ساخت‌ها در حوزه مرتبط با بانوان اشاره کرد و گفت: ایجاد مراکزی نظیر شهربانو و و ایجاد بوستان‌های محلی مادر و کودک همسو با رویکرد مدیریت ارشد شهری مطالبات به حقی است که می‌بایست در نظر گرفته شود.

محمدجواد خسروی؛ شهردار منطقه 9 فعالیت‌های دوره مدیریت شهری در حوزه بانوان را چنین عنوان کرد: کارآفرینی و توانمندسازی به خصوص در حوزه بانوان، جزو وظایف ذاتی مجموعه شهری است. با استفاده از ظرفیت ها و سرای محلات می‌بایست نقش بانوان را پررنگ تر کرد و منطقه9 این آمادگی را دارد تا با تمام توان و با استفاده از امکانات موجود این ظرفیت را فعال کند.

شهردار منطقه 9 تأکید کرد: نقش بانوان در مدیریت شهری بی‌بدیل است و این تکلیف ماست که از ظرفیت بانوان در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی در مدیریت شهری استفاده کنیم. این افتخار را داریم تا از ظرفیت های شهری برای کمک به اشتغال زایی بانوان استفاده کنیم و با توجه به اینکه منطقه9، منطقه ای با امکانات کمتر که نیازمند توجه است اما دارای ظرفیت‌های خوبی برای فعالیت‌های بانوان است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا