محمد نریمانی‌راد خبر از تصویب ۱۶۰ رشته جدید مهارتی در دانشگاه آزاد اسلامی یادگار امام داد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری از تصویب ۱۶۰ رشته جدید مهارتی-کارآفرینی در مقطع کاردانی این دانشگاه خبر داد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، محمد نریمانی‌راد، با اعلام خبر تصویب ۱۶۰ رشته جدید مهارتی-کارآفرینی در مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری، الحاق پنج دانشکده مهارتی و کارآفرینی شریعتی، جنت‌آباد، ازگل (قلهک)، کَن و تهرانسر به واحد یادگار امام را یادآور شد و بیان کرد که پذیرش دانشجو در رشته‌های جدید براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) انجام خواهد شد.

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری، دانشجویان می‌توانند با مراجعه به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس www.azmoon.org و با مراجعه حضوری به دانشگاه و دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی در این رشته‌ها ثبت‌ نام کنند.

وی با بیان اینکه سیاست‌های کلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری در زمینه تصویب رشته‌ها براساس چشم‌انداز و استراتژی تدوین شده است، عنوان کرد: با احتساب ۱۶۰ رشته‌ جدید، تعداد رشته‌های دایر در این واحد دانشگاهی به بیش از ۳۵۰ رشته تحصیلی افزایش یافته است.

نریمانی‌راد ادامه داد: اکنون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری بالغ بر ۲۴ هزار دانشجو مشغول تحصیل هستند که با تمهیدات و اقدامات پیش‌بینی‌شده مجموع دانشجویان این واحد دانشگاهی سال آینده به ۳۰ هزار دانشجو خواهد رسید.

سرآغاز تحولی بزرگ برای دانشگاه آزاد اسلامی

وی رویکرد جدید مهارتی که برای واحد دانشگاهی یادگار امام تدوین شده است را یادآور شد و توضیح داد: این تغییر رویکرد و عملیاتی‌شدن آن، سرآغاز تحولی بزرگ برای دانشگاه آزاد اسلامی و افق جدیدی برای واحد یادگار امام ایجاد شده است تا دانشجویان مهارت لازم و توانمندهای ضروری انجام کار در گرایش رشته تحصیلی خود را پیدا کنند و پس از فارغ‌التحصیلی بتوانند نقش مؤثری در بازار کار و کارآفرینی داشته باشند.

رئیس دانشگاه آزاد یادگار امام به تنوع رشته‌های مختلف، موقعیت خوب جغرافیایی، دسترسی آسان از نقاط مختلف شهری و ظرفیت‌ها، امکانات، تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی، سالن‌ها و مجموعه‌های ورزشی این دانشگاه و دانشکده‌های مهارتی و کارآفرینی اشاره کرد و متذکر شد: این دانشگاه با بیش از ۱۰۰ هزار فارغ‌التحصیل نقش بسزایی در ارتقای اهداف عالی نظام آموزش کشور داشته است و بسیاری از این فارغ‌التحصیلان جذب مؤسسات و سازمان‌های مختلف شده‌اند.

به گزارش آنا، الحاق پنج دانشکده مهارت و کارآفرینی شهر تهران به واحد یادگار امام(ره) در راستای تشکیل واحد دانشگاهی نمونه مهارتی و کارآفرینی بوده و این واحد دانشگاهی با همیاری و همکاری استادان، کارکنان، دانشجویان و مسئولان و متولیان امر اقدامات اساسی و گام‌های مؤثری در راستای تبدیل‌ به بزرگ‌ترین دانشگاه مهارتی کشور برخواهد داشت. فعالیت‌های اولیه و مرسوم آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری مانند سابق ادامه خواهد داشت.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) شهرری اکنون در مقاطع ارشد و دکتری در رشته‌های مختلف جذب دانشجو دارد، رویکرد این دانشگاه به‌تدریج به سمت جذب رشته‌های مهارتی می‌رود و گرایش‌هایی در تمام رشته‌های فنی در مقاطع ارشد و دکتری در زمینه مهارتی و کارآفرینی خواهد داشت. جذب رشته‌های مهارتی منافاتی با رشته‌های تحصیلی موجود در مقاطع مختلف نخواهد داشت؛ اما رویکرد اصلی واحد یادگار در راستای مهارت و کارآفرینی است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا