یک کارآفرین زنجانی: مشکل فروش محصولات با قرارگیری در اکوسیستم کارآفرینی رفع می‌شود

مدیرعامل شرکت ایلمک زنگان گفت: با حمایت‌های جهاددانشگاهی و قرارگیری در اکوسیستم کارآفرینی به سمت رفع مشکل فروش پیش‌ می‌رویم.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، ثریا قاسمی اظهار کرد: من در زمینه کُلاژ فرش فعالیت می‌کنم؛ به این شکل که فرش و گلیم‌های دستباف و کهنه را از شهرهای مختلف کشور جمع‌آوری و روی آن‌ها تغییراتی را اعمال می‌کنیم و تا کاری بدیع خلق شود.

وی با اشاره به اینکه هر کدام از این فرش‌ها دارای قدمتی بوده و گویای اصالتی هستند، ابراز کرد: بعد از جمع‌آوری فرش‌ها و شست‌وشوی مخصوص آن‌ها، ترمیم و بازسازی روی آن‌ها انجام می‌شود، سپس طرحی را آماده می‌کنیم و طبق طرح برش داده و کُلاژ را انجام می‌دهیم. بعد از کُلاژ طرح‌ها را می‌دوزیم و بعد از آن قابل استفاده خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ایلمک زنگان تصریح کرد: آن‌چه محصول ما را متمایز کرده، این است که محصول را طبق سلیقه، رنگ و سایز مورد نظر مشتری آماده می‌کنیم. در حدود ۵ سال سابقه در این حوزه دارم و محصولات را با برند ایلمک ارائه می‌کنیم.

وی در مورد نحوه آشنایی خود با مرکز رشد جهاددانشگاهی زنجان، عنوان کرد: مسئولان این مرکز در بازدیدی که از نمایشگاه و گالری و فرش‌های ارائه شده در آن داشتند، از کارها استقبال کردند. پس از آن یک دفتر و کارگاه در اختیار ما قرار دادند و از فعالیت شرکت‌ها حمایت‌ها می‌کنند.

این فعال هنری با اشاره به اینکه به تازگی در این مرکز مستقر شده‌ایم، ابراز کرد: جهاددانشگاهی استان زنجان آموزش‌های کاربردی ارائه داده و ما تلاش داریم با برنامه‌ریزی اصولی به سمت توسعه تولیدات و فروش آن‌ها برویم؛ چرا که یکی از عمده مشکلات فعالان صنایع این‌چنینی موضوع خرده‌فروشی است و با قرارگیری در یک اکوسیستم کامل می‌توان به فروش و کارآفرینی دست یافت.

قاسمی خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا بسیاری از مشاغل و کارگاه‌های تولیدی دچار آسیب شد اما با فعالیت‌ها و آموزش‌هایی که بانوان برای کار در خانه دیدند، توانستیم در این مدت سر پا بایستیم و اکنون حتی به فعالیت در حوزه‌های فراملی و صادرات فکر می‌کنیم.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا