افتتاح مرکز رشد و فناوری تبریز

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مرکز رشد و فناوری شهید خداشکور عابدی تبریز با هدف کمک به رونق اقتصاد محلی، کارآفرینی دانش بنیان، حمایت از نوآوری و خلاقیت جوانان و فراهم کردن زمینه تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی در شهرک شهید سلیمانی افتتاح شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، معاون علمی سپاه عاشورا د مراسم افتتاح این مرکز با بیان اینکه هنر، علم و فناوری مهمترین عناصر ساخت یک تمدن نوین در هر جامعه ای است، اظهار داشت: باید به سمت ترویج حوزه تفکر، اندیشه و مبانی فکری علم و فناوری در بین آحاد جامعه برویم.

سرهنگ نادر ارسلانی افزود: در سال جاری که شعار هفته پژوهش با عنوان «پژوهش تقاضامحور و تجاری سازی فناوری، زیربنای اقتصاد مقاومتی» نامیده شده است، با توجه به راهبردهایی که مقام رهبری در طراحی و تدوین الگوی اقتصاد مقاومتی و تدوین شاخص توسعه ارایه کرده اند، باید به موضوع تحقیق و پژوهش بیشتر بها داده شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس رسالت پژوهش در توسعه و تعالی ایران اسلامی مضاعف می شود و در جهان امروز پیشرفت و توسعه کشورها بر مبنای علم و دانش استوار است.

مسئول مرکز رشد شهید عابدی نیز با اشاره به فعالیت گروه های دانش بنیان در این مرکز، افزود: زمینه های فعالیتی این مرکز، ابزارسازی، طراحی قطعات، تحلیل و بهینه سازی، مهندسی مجدد و معکوس، تولید قطعات وارداتی و پایش و عارضه یابی صنایع خواهد بود.

شهرام عالی پور از همکاری و حمایت های معاونت بسیج علمی سپاه عاشورا استان برای راه اندازی مرمز شهید عابدی قدردانی کرد.

معاون اجرایی سپاه عاشورا نیز در این مراسم به منابع غنی معدنی کشور اضاره و اضافه کرد:  استعداد علمی و پژوهشی جوانان کشور بالاتر از متوسط جهانی و هفت درصد از معادن دنیا در کشورما است، اما  فقط از یک درصد آن استفاده می کنیم.

سرهنگ پاسدار کاظم قلعه ادامه داد: ما دخایر نیروی انسانی بسیاری داریم و نصف جمعیت ایران را جوانان تشکیل می دهند و میلیون ها تحصیل کرده در رشته های مختلف داریم که در بسیاری از عرصه ها حرفی برای گفتن دارند.

وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی امروز در عرصه های مختلف به خصوص علم و پژوهش دارای شتاب خوبی هستیم و در شرایط تحریم مالی و علمی با اتکا به جوانان توانمند خود با دنیا وارد رقابت شده ایم و با اعتماد به شرکت های دانش بنیان دیگر نیازی به سایر کشورها نخواهیم داشت.

قلعه گفت: تمامی نخبگان و شرکت های دانش بنیان آذربایجان شرقی در هر عرصه ای که نیاز به کمک از طریق معاونت علمی و پژوهشی سپاه عاشورا داشته باشند، تمام قد حاضر به همکاری و حمایت هستیم.

در پایان این مراسم از کتاب «معدن شناسی و بررسی عملکرد معادن پوکه و مس» که به همت مهندسین فعال مرکز رشد، فناوری، ساخت و تولید شهید خداشکور عابدی به سرپرستی دکتر عالی پور تالیف شده است، رونمایی شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا