جواد رضوی: کتابخانه مرکزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آماده ارائه خدمات به پژوهشگران با روش سیستم باز است

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

کتابخانه مرکزی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یک کتابخانه تخصصی ، به روش سیستم باز آماده ارائه خدمات به مراجعین اعم از همکاران ، دانشجویان و پژوهشگران است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سید جواد رضوی »، رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری با اعلام این خبرافزود: این کتابخانه در سال 1338 تاسیس شده و هم اکنون در محلی به وسعت 250 متر مربع با دارا بودن بخش های مخزن کتب فارسی ، کتب لاتین ، گزارش ها ، مرجع و نشریات و با دارا بودن فضای مطالعه برای 30 نفر بطور هم زمان، به روش سیستم باز آماده ارائه خدمات به مراجعین است.


وی افزود: ماموریت های اصلی کتابخانه شامل روزآمد نگاه داشتن منابع کتابخانه و برآورده کردن نیازهای اطلاعاتی کارکنان و مراجعین و ارائه خدمات مناسب به آنان و برنامه های اصلی بر اساس شرح وظایف است.


رضوی افزود:با استفاده ازفناوری های جدید ،اشتراک و تمدید اشتراک نشریات وپذیرش اعضاء جدید و ارائه خدمات به آنان ازجمله ارائه سرویس مطالعه در محل و فراهم آوردن فضای مطالعه در محیط کتابخانه و امانت خارج از کتابخانه ، و ارائه سرویس جستجو از پایگاه منابع کتابخانه و بانک اطلاعاتی مقالات موجود در کتابخانه است.


رئیس مرکز فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری یاد آورشد: مجموعه کتابخانه تا پایان آبان سال 1400 مشتمل بر بیش از 23000 عنوان کتاب فارسی ، کتاب لاتین و گزارش در بیش از 25900 نسخه می باشد.( کتب فارسی 14265 عنوان در 16902 نسخه ؛ کتب لاتین 1283 عنوان در 1601 نسخه و گزارش ها 7463 عنوان) همچنین کتابخانه مرکزی 20 عنوان نشریه را بصورت روزآمد مشترک می باشد و نشریات تخصی مرتبط با اهداف کتابخانه ، بایگانی شده و هم اکنون حدود 7000 نسخه نشریات فارسی و لاتین مربوط به سال های گذشته در آرشیو کتابخانه نگهداری می شود.


وی تصریح کرد: حدود 4600 عنوان از مجموعه کتابخانه اسکن شده است و بر روی کتابخانه دیجیتال وزارت متبوع بارگذاری شده است و باقی گزارش ها به دلایل مختلف از جمله مالکیت معنوی و یا شکل فیزیکی مدارک امکان اسکن وجود نداشته است و کار اسکن گزارش های وارده به کتابخانه همچنان ادامه دارد. اطلاعات کتابشناختی همه منابع و فایل تمام متن گزارشات اسکن شده از طریق اینترنت و با استفاده از نرم افزار سیمرغ در دسترس است.
رضوی گفت : تمامی کارکنان وزارتخانه به طور پیش فرض عضو کتابخانه قلمداد می شوند که ازمیان آنان اطلاعات 1313نفر با مراجعه به کتابخانه و ارائه مدارک وارد سیستم امانت شده است.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا