سید احمد موالی‌زاده: فرهنگ کارآفرینی در خوزستان ضعیف است

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان گفت: در استان خوزستان این پارادوکس وجود دارد که در مناطقی که صنایع بسیار بزرگی وجود دارد، بیکاری نیز بالا است و این مساله ناشی از آن است که فرهنگ مهارت‌آموزی و کسب و کار در آن مناطق ضعیف است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، سید احمد موالی‌زاده در آیین اختتامیه نوزدهمین مسابقات ملی مهارت در رشته تهویه و تبرید که روز (۱۹ آذرماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: سازمان فنی و حرفه‌ای سال‌ها است که در زمینه در مهارت‌آموزی فعالیت می‌کند اما مشکل این است که فرهنگ حرفه‌آموزی و گفتمان آن، آن گونه که باید جا نیفتاده است و یکی از مشکلات در بحث بیکاری و اشتغال پایین، همین حرفه‌آموزی است.

وی افزود: استان خوزستان یک استان دولتی است یعنی کسب و کارهای کوچک و متوسط و بخش خصوصی بدنه ضعیفی دارد که این مساله به دلیل وجود صنایع بزرگ دولتی است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خوزستان گفت: نبود کارآفرینی و نبود کسب و کارها مشکل ما است زیرا فرهنگ کارآفرینی در خوزستان ضعیف است. در استان خوزستان حدود یک هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی وجود دارد در حالی که در استان اصفهان این رقم، ۹ هزار واحد است. این ضعف در فرهنگ کارآفرینی در ادوار گذشته و از شکل گرفتن صنعت نفت بوده است.

وی افزود: باید از فرهنگ کارآفرینی استفاده بهینه کنیم و علاوه بر این، تسری آن به مناطق محروم و مناطقی که بیکاری وجود دارد نیز مهم است. در استان خوزستان این پارادوکس وجود دارد که در مناطقی که صنایع بسیار بزرگی وجود دارد، بیکاری نیز بالا است و این مساله ناشی از آن است که فرهنگ مهارت‌آموزی و کسب و کار در آن مناطق ضعیف است.

موالی‌زاده گفت: خواسته ما این است که برنامه‌ریزی شود و این پارادوکس در استان خوزستان وجود نداشته باشد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا