محمودکریمی بیرانوند خبرداد؛ پرونده قضایی برای کاریابی‌های غیرمجاز اعزام‌کننده نیروی متخصص تشکیل خواهد شد

سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بعضی از کاریابی‌های غیردولتی یا موسسه‌های غیر مجاز تحت عنوان کاریابی، برای اعزام نیروی کار متخصص اقدام می‌کنند که با آن‌ها برخورد قاطع و تشکیل پرونده قضایی صورت می‌گیرد.

به گزارش کارآفرینی پرس، به نقل از دانشجو، «محمود کریمی‌بیرانوند» در خصوص تخلف کاریابی‌های غیردولتی خارجی یا موسسات غیر مجاز اظهار داشت: بعضی از موسسه‌های کاریابی، با گرفتن مبالغ هنگفت زمینه اعزام نیروی کار متخصص را به کشور‌های دیگر فراهم می‌کنند.

وی افزود: نیروی کار متخصص که اغلب مورد نیاز کشور هم است توسط این موسسه ها، با آمال و آرزو و به روش‌های نادرست وارد کشور‌های دیگر شده و در آنجا سرگردان می‌شوند.

سرپرست معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مجوز موسسه‌های کاریابی خارجی توسط این وزارتخانه صادر می‌شود، گفت: وظیفه اصلی و ذاتی این موسسه‌ها اعزام نیروی کار مازاد به خارج از کشور برای اشتغال و برگشت آن‌ها با کسب تجربه و تخصص به کشور است در حالی که برخی از موسسه‌های کاریابی این موضوع را رعایت نمی‌کنند و برعکس، زمینه مهاجرت و خروج همیشگی نیرو‌های متخصص و با کیفیت مورد نیاز داخل را فراهم می‌کنند.

وی ادامه داد: با اصلاحات ساختاری و بهبود سیستمی کار و برقراری یک فرایند نظارتی قوی بر کاریابی‌ها و تخلفات آن‌ها در این زمینه ورود قاطعانه می‌کنیم.

کریمی بیرانوند با بیان اینکه گزارش‌های تخلف از تعدادی موسسه کاریابی غیردولتی را در اختیار قرار گرفته است، تصریح کرد: با این موسسه‌های غیردولتی که به طور غیرقانونی اعزام نیروی کار می‌کنند قاطعانه برخورد می‌کنیم و در خصوص کاریابی‌های خارجی متخلف تا لغو مجوز‌های آن‌ها با سرعت پیش می‌رویم و اگر تخلفات آن‌ها پیگرد قضایی نیاز داشته باشد، آن را به مراجع قضایی ارجاع خواهیم داد.

سرپرست معاونت اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مردم خواست به این‌گونه موسسه‌ها و همچنین مراکز غیرمجاز در حوزه اعزام نیرو اعتماد نکنند و سرمایه خود را در اختیار آن‌ها قرار ندهند.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
خبرگزاری دانشجو
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا