علی نمازی خبر از اختصاص تسهیلات ارزان قیمت به طرح‌های اشتغال‌زا در استان یزد داد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

تسهیلات ارزان قیمت طرح‌های اشتغال‌زا به طرح‌های کارآفرینی، ایجادی، توسعه ای، تکمیلی و سرمایه در گردش و احیای واحد‌های تولیدی قابل تخصیص است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از صدا و سیما، مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد در نشست کارگروه استانی طرح که همزمان با نشست مجازی شورای ملی برگزار گردید اظهار داشت: قانون گذار به منظور پشتیبانی از توسعه کارآفرینی، افزایش اشتغال و توسعه اقتصادی به ویژه در استان‌های با نرخ بیکاری بالا، منابعی را در قالب جزء یک تا ۹ بند الف تبصره ۱۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کشور در نظرگرفته است.


علی نمازی افزود: حجم منابع دولت در این تبصره در کل کشور، ۳۲ هزار میلیارد تومان می‌باشد و سهم استان یزد در این زمینه معادل ۷/۲ درصد و حدود یک هزار میلیارد تومان می‌باشد.


وی خاطر نشان کرد: تسهیلات موضوع این تبصره به طرح‌های کارآفرینی، ایجادی، توسعه ای، تکمیلی و سرمایه در گردش و احیای واحد‌های تولیدی از جمله کسب و کار خانگی، واحد‌های تولیدی خرد، واحد‌های تولیدی کوچک، واحد‌های تولیدی متوسط، واحد‌های تولیدی بزرگ، شرکت‌های دانش بنیان و واحد‌های تولیدی پیشران قابل تخصیص است.


نمازی گفت: نرخ سود تسهیلات بسته به حوزه فعالیت طرح و محل اجرای آن متفاوت بوده به نحوی که بازه ۴ تا ۱۶ درصد را پوشش می‌دهد.


مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد افزود: دوره بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش حداکثر یک سال و تسهیلات ایجادی، توسعه‌ای و تکمیل حداکثر هفت سال شامل دوره مشارکت و تنفس جمعاً حداکثر دو سال و دوره بازپرداخت حداکثر پنج سال است.


در این نشست بر تسریع در فرایند اجرای طرح و با توجه به اینکه زمان کوتاهی برای جذب اعتبارات این تبصره فرصت باقی است بر پیگیری دستگاه‌های متولی برای جذب این اعتبارات تاکید شد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
صدا و سیما
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا