حبیب ابراهیم پور: محصولات ۹۶ کسب و کار نوین در استان اردبیل تجاری‌سازی شد

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل گفت: در حال حاضر محصولات ۹۶ شرکت دانش بنیان، فناور و مرکز رشد در استان تجاری‌سازی شده است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حبیب ابراهیم پور، رئیس پارک علم و فناوری اردبیل گفت: از ۵۵۰ شرکت دانش بنیان،واحدهای فناور و مرکز رشد استان ۲۰۰ مورد مربوط به مرکز رشد و بقیه جزو استارت آپ(کسب و کارهای نوین)هستند که محصولات ۹۶ مورد از این شرکت‌ها جزو شرکت های صادرات محور می‌باشند.

او با اشاره به احداث کارخانه نوآوری در اردبیل افزود:این کارخانه در مساحت هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع در شهرک الهیه اردبیل در دست احداث است که در حال حاضر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی می‌شود سال آینده به بهره‌برداری برسد.

ابراهیم پور تصریح کرد: این کارخانه با هدف توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در استان تاسیس و از طریق ایجاد زنجیره کامل اکوسیستم فناوری مشتمل بر شتاب دهنده‌ها، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، تولید بذر، فناوری ساختمان و گیاهان دارویی و فرآوری چرم به فعالیت می‌پردازد.

او افزود: راه‌اندازی کارخانه نوآوری در استان اردبیل به عنوان یک کار خلاقانه زمینه فعالیت نخبگان، محققان، اساتید و تحصیل‌کردگان را فراهم کرده و از توانمندی آنها در رونق کسب و کارهای نوآورانه استفاده می‌شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل با بیان اینکه تاکنون ۴۸ شرکت دانش‌بنیان در اردبیل راه‌اندازی شده است، گفت: از این تعداد ۱۲ شرکت خلاق و ۳۶ شرکت دانش‌بنیان نوع یک و ۲ هستند که محصولات تولیدی آنها مورد حمایت جدی پارک قرار گرفته است.

ابراهیم‌پور تقویت ارتباط بین دانشگاه، و پارک علم و فناوری را یادآور شد و افزود: تقویت ارتباط بین دانشگاه، مردم و پارک علم و فناوری منجر به توسعه اقتصاد دانش‌بنیان می‌شود و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر تقویت ارتباطات بین پارک علم و فناوری، دانشگاه‌ها و جامعه تاکید ویژه‌ای دارد.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا