۸ شتاب‌دهنده جدید در حوزه زیست فناوری راه‌اندازی خواهد شد

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درصدد است تا با راه‌اندازی ۸ شتاب‌دهنده جدید در حوزه زیست‌فناوری به شرکت‌های بزرگ و استارت‌آپ‌ها برای توسعه محصول تا بازار کمک کند.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایسنا، از سال ۹۵، فرآیند ایجاد شتاب‌دهنده‌های زیستی با حمایت ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شتاب گرفت و در حال حاضر ۲۳ شتاب‌دهنده در کشور فعالیت می‌کنند.

این شتاب‌دهنده‌ها در حوزه‌های فناورانه‌ای چون مواد اولیه دارویی، داروهای بیولوژیک و پیشرفته، واکسن، کشاورزی، صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی، پروبیوتیک و تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کنند و سهم بالایی در ارتقای تولید این مواد در کشور دارند؛ محصولاتی راهبردی و حیاتی در نظام سلامت کشور.

شتاب‌دهنده‌ها مراکزی هستند که در کنار استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا قرار می‌گیرند و با تمرکز و سرمایه‌گذاری بر روی ایده‌های قابل اجرا، درصدی از مالکیت آن را در اختیار می‌گیرند. در مقابل به گردانندگان پروژه آموزش‌های لازم برای موفقیت بهتر و بیشتر را ارائه می‌کنند.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از عرصه‌های علمی و فناورانه‌ای که از خدمات این شتاب‌دهنده‌ها بهره می‌برند، فعالان حوزه‌های مختلف زیست فناوری هستند که ایده‌‎‌های خود را در حوزه‌هایی چون دارو، واکسن، کشاورزی، صنایع غذایی به شتاب‌دهنده‌ها عرضه می‌کنند و این مجموعه‌ها آنها را یاری می‌کنند.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با نگاه ویژه به این مراکز، درصدد است تا تعداد این شتاب‌دهنده‌ها را که در حال حاضر ۲۳ مرکز هستند، به ۳۱ شتاب‌دهنده برساند تا هم توزیع و پراکندگی آنها در کشور بهتر و در دسترس‌تر شود و هم حوزه‌های متنوع‌تری را پوشش دهند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایسنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا