نمایشگاه فن بازار با حضور ۴۵ شرکت دانش‌بنیان در استان یزد برگزار خواهد شد / رونمایی از ۲۰ دستاورد فناورانه جدید

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

رئیس پارک علم و فناوری استان یزد گفت: همزمان با فرا رسیدن هفته پژوهش نمایشگاه فن بازار با مشارکت 45 شرکت دانش‌بنیان در استان یزد برگزار می‌شود.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از فارس، محمدمهدی لطفی پنجشنبه در نشست‌خبری که به منظور بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری برگزار شد با بیان این‌که امسال نمایشگاه فن بازار به صورت حضوری و در محل نمایشگاه‌های دائمی در استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: این نمایشگاه از ۱۳ تا ۱۹ آذرماه و با مشارکت ۴۵ شرکت دانش بنیان برپا می‌شود .

وی برپایی ۸۰ غرفه مختلف را از جمله ویژگی‌های این دوره نمایشگاه فن بازار در استان یزد دانست و افزود: این نمایشگاه در قالب پردیس علوم انسانی، پردیس دانشگاه یزد، پردیس بیوتکنولوژی و پردیس فناوری اطلاعات تقسیم بندی شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان یزد گفت: برابر دستور استاندار قرار است در این دوره نمایشگاه فن بازار یزد خروجی های کاربردی مراکز پژوهشی ارائه شود.

لطفی مشارکت دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی نظیر شهرداری و محیط زیست را از دیگر ویژگی‌های این دوره نمایشگاه فن بازار در استان یزد دانست و بیان کرد: برپایی غرفه رونمایی از ۲۰ دستاورد فناورانه جدید، مشاوره از ابتدا ت سرمایه‌گذاری و غرفه «یزد شهر نوآوری» از جمله اقدامات حائز اهمیت و شاخص این دوره نمایشگاه فن بازار است.

وی برگزاری با موضع نوآوری شهری، عرضه دستاوردهای مراکز رشد تخصصی حوزه آب و محیط زیست و همچنین برگزاری رویدادهای جمع آوری ایده‌های خلاقانه از جمله اقدامات در دستور کار برای بزرگداشت هفته پژوهشی در استان یزد عنوان و تصریح کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده قرار است در این دوره نمایشگاه فن بازار ۱۵ پنل‌ تخصصی با موضوع «سند ملی آمایش سرزمینی»، «پنل حوزه سلامت و محیط زیست»، «سرمایه‌گذاری نوآورانه»، «صادرات محصولات فناورانه»، «انتقال فناوری»، «انتقال تجربه» و «پنل شهروند نوآور، چالش‌ها و فرصتها» برگزار شود.

رئیس پارک علم و فناوری یزد با بیان این‌که در حال حاضر ۳۳۵ شرکت دانش بنیان تحت پوشش پارک یزد هستند، خاطرنشان کرد: غرفه‌های مرکز توسعه گردشگری و مراکز شتاب دهنده از دیگر ویژگی‌های نمایشگاه فن بازار در استان یزد است.

لطفی در پایان با بیان این که قرار است در این دوره نمایشگاه فن بازار دستگاه های اجرایی مختلفی نیز حضور داشته باشند، گفت: هر دستگاه بخشی تحت عنوان ارائه و دریافت ایده‌های خلاقانه جدید درغرفه خود ایجاد می‌کنند تا علاوه بر ارائه دستاوردها و تجارت جدید موثر نیز مبادله شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
فارس
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا