حبیب شریف: زیرساختارهای لازم برای تشکیل اکوسیستم کارآفرینی فراهم است

شریف با تاکید بر لزوم ایجاد اکوسیستم کارآفرینی در کشور، اظهار داشت: کارآفرینی اجزای مختلفی دارد که ترویج فرهنگ آن، آموزش نیروی انسانی، ایجاد زیرساخت‌ها، حضور سرمایه‌گذران خطرپذیر و سازمان‌های دولتی، خصولتی و غیردولتی از مهمترین آن‌ها است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ حبیب شریف؛ رییس بنیاد نخبگان استان فارس با اشاره به لزوم حمایت از متخصصان غیرمقیم و زمینه‌سازی برای بازگشت آنان به چرخه خدمت‌رسانی به جامعه، افزود: حضور این افراد در بوم‌اقیلم سبب توسعه پایدار و متوازن خواهد شد.

شریف ادامه داد: بنیاد ملی نخبگان هر ساله از راه‌های مختلف، اقدام به شناسایی و حمایت از جامعه نخبگانی می‌کند و این مهم را به عنوان رسالت اصلی خود قرار داده است.

رییس بنیاد نخبگان فارس با تاکید بر لزوم ایجاد اکوسیستم کارآفرینی در کشور، اظهار داشت: کارآفرینی اجزای مختلفی دارد که ترویج فرهنگ آن، آموزش نیروی انسانی، ایجاد زیرساخت‌ها، حضور سرمایه‌گذران خطرپذیر و سازمان‌های دولتی، خصولتی و غیردولتی از مهمترین آن‌ها است؛ البته در این بین دو رکن ترویج فرهنگ و آموزش نیروی انسانی در بنیاد ملی نخبگان در حال اجراست.

وی در ادامه به خدمات ارزنده مجمع خیران نخبه‌پرور فارس اشاره کرد و بیان داشت: این مجمع از سال ۱۳۹۵ با حمایت و همکاری بنیاد نخبگان فارس و جمعی از سرآمدان و علاقه‌مندان به پیشرفت کشور شکل گرفت و توانست مشارکت بالای خیران در زمینه شناسایی استعدادها، آموزش، پرورش و پشتیبانی فکری، توانمندسازی و سرمایه‌گذاری را جلب کند.

شریف تصریح کرد: برنامه ملی «شهاب»، به منظور شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش‌آموزی در سطح استانی به خوبی اجرا شد و نتایج بسیار خوبی را نیز در پی داشت. در این برنامه، پس از شناسایی دانش‌آموزان در ۸ زمینه هوش استعدادی (هوش‌های ریاضی، تجربی، فضایی، کلامی، هنری، اجتماعی، حرکاتی ورزشی و دینی)، هدایت افراد برگزیده در دستور کار مجمع قرار گرفته است.

شریف در پایان به طراحی جوایزی به نام بزرگان و سرآمدان اشاره کرد و گفت: به منظور تکریم و الگوسازی از نخبگان، شخصیت‌های علمی و افراد صاحب‌نام و همچنین ایجاد روحیه تلاش و خودباوری در میان همگان، همه ساله جوایز و بورس تحصیلی را به نام افراد حقیقی و حقوقی خوش‌نام و دارای سابقه درخشان در زمینه‌های مختلف تعریف و اعلام می‌شود. این جوایز به صاحبان استعداد برتری که دارای فعالیت‌های خاص و اثرگذار در زمینه‌ جایزه تعریف شده باشند، اعطا می‌شود. با تشکیل یک کارگروه ویژه برای جایزه، موضوع علمی مربوطه مشخص و سپس از آن از جایزه رونمایی می‌شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
بنیاد ملی نخبگان
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا