راه‌اندازی ۱۲ شرکت فناوری در استان اردبیل

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل از راه‌اندازی ۱۲ شرکت فناوری در این استان خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این شرکت‌ها زمینه اشتغال و کارآفرینی در شرکت‌های دانش بنیان افزایش یافته است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از ایرنا، حبیب ابراهیم‌ پور افزود: تلاش بر این است تا با ایجاد زیرساخت‌های لازم به توسعه و تقویت زیست بوم علم و فناوری با تکیه بر توانمندی‌های جوانان کمک کرده و اقتصاد دانش‌بنیان را به عنوان یک اقتصاد مولد مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان اینکه ۴۸ شرکت دانش‌بنیان در اردبیل راه‌اندازی شده است، افزود: از این تعداد ۱۲ شرکت فناور و خلاق و ۳۶ شرکت دانش‌بنیان نوع یک و ۲ هستند که محصولات تولیدی آنها مورد حمایت جدی پارک قرار گرفته است.

ابراهیم‌پور با بیان اینکه کارخانه نوآوری اردبیل ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی می‌شود سال آینده این کارخانه به بهره‌برداری برسد، افزود: این کارخانه با هدف توسعه فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان در استان تاسیس و از طریق ایجاد زنجیره کامل اکوسیستم فناوری مشتمل بر شتاب دهنده‌ها، استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی، تولید بذر، فناوری ساختمان و گیاهان دارویی و فرآوری چرم در محل کارخانه چرم مغان به فعالیت می‌پردازد.

وی اضافه کرد: راه‌اندازی کارخانه نوآوری در استان اردبیل به عنوان یک کار خلاقانه زمینه فعالیت نخبگان، محققان، اساتید و تحصیل‌کردگان را فراهم کرده و از توانمندی آنها در رونق کسب و کارهای نوآورانه استفاده می‌شود.

ابراهیم‌پور تقویت ارتباط بین دانشگاه، مردم و پارک علم و فناوری را یادآور شد و گفت: تقویت ارتباط بین دانشگاه، مردم و پارک علم و فناوری منجر به توسعه اقتصاد دانش‌بنیان می‌شود و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر تقویت ارتباطات بین پارک علم و فناوری، دانشگاه‌ها و جامعه تاکید ویژه‌ای دارد.

رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل اظهارکرد: بر اساس توافق انجام شده با دانشگاه محقق اردبیلی، فناوری بعنوان یکی از پنل‌های همایش‌های این دانشگاه قرار گرفته است.

ابراهیم‌ پور درباره احداث ساختمان پارک علم و فناوری گفت: این پروژه دارای ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و در سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری خواهد رسید.

پارک‌های علم و فناوری به عنوان یکی از مهم‌ترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش‌بنیان و محیطی مناسب برای استقرار، توسعه و شکوفایی موسسات و شرکت‌های دانش‌بنیان هستند که در تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه‌ها و سایر موسسه‌های پژوهشی به فعالیت‌های فناوری اشتغال دارند و هدف اصلی آن بعنوان یک نهاد فناورانه افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت موسسه‌های متکی بر فناوری است.

پایان پیام/

اگر به اخبار مثبت علاقه‌مند هستید از این رسانه دیدن کنید
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا