سید محمد بطحایی تاکید کرد؛ لزوم توجه مسئولان به مدارس و دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، خواستار توجه رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد استان اصفهان به مدارس عالی مهارت و دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی شد.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از آنا، سیدمحمد بطحایی در یکصد و هشتاد و هشتمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: بخش عمده‌ای از آموزش کشور برعهده دانشگاه آزاد اسلامی است، امیدوارم با تعهد دلسوزانه و راهبری واحدهای دانشگاهی و مراکز سما، شاهد تربیت نسل نوجوان و جوان کشور در حد شاخص‌ها و معیارهای مورد انتظار جامعه اسلامی باشیم.

وی با اشاره به نامگذاری هرسال مقام معظم رهبری و تأکید مستمر ایشان بر مقوله تولید و تکیه نکردن به بیگانگان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری سالانه خود، خط مشی فعالیت‌های کلان کشور مانند توجه به تولید، اشتغال، اقتصاد مقاومتی و … را برای مسئولان و دست‌اندرکاران نظام مشخص می‌کنند تا به‌واسطه تکیه و تمرکز بر این خط‌مشی‌ها، شاهد پیشرفت‌های صنعتی، اقتصادی، فرهنگی و بین‌المللی باشیم؛ اما متأسفانه به این شعارها توجه نشده و به اهداف مورد نظر نظام اسلامی در حد انتظار نرسیده‌ایم.

معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی، خواستار توجه رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد استان اصفهان به مدارس عالی مهارت و دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی شد و بیان کرد: مأموریت سنگین و حساسی که برای دانشگاه آزاد اسلامی تعریف شده، تأسیس دانشکده‌های مهارت و کارآفرینی است تا با هدف گسترش مهارت‌های مختلف برای رشته‌های متنوع جبران مافات کرده و جای خالی ارائه تخصص‌ها و مهارت‌های لازم به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را پرکند.

بطحایی با تشریح برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه و تأکید بر وظیفه خطیر رؤسای واحدهای دانشگاهی در اجرای دقیق این برنامه متذکر شد: انتظار مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی از رؤسای دانشگاه‌ها در برنامه راهبردی تعریف و تبیین شده و دستور کار برای تمرکز و تأسیس دانشکده‌های مهارتی و مأموریت‌گرا در این برنامه به وضوح مشخص است.

وی، دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان را جزء دانشگاه‌های موفق در حوزه مدارس سما و استانی پیشرو و سرآمد در مقوله دانشکده‌های مأموریت‌گرا و مهارت‌محور دانست و اظهار کرد: در سیاست‌های جدید معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی به‌شدت درصدد ارتقای سطح مدارس و مدیران آن هستیم و باید اصفهان که همواره جزء استان‌های شاخص بین سایر استان‌ها بوده در رتبه‌بندی و بررسی شاخص‌های ارزیابی با اهتمام رؤسای واحدها و مدیران مدارس جزء سه استان نخست کشور قرار گیرد.

به گزارش آنا، در پایان این نشست برخی از رؤسای واحدها دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان سؤالات و مسائل خود درباره دانشکده‌های مهارت‌محور به‌خصوص مدارس سما را مطرح کردند.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
آنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا