غلامحسین حسینی نیا خبر داد؛ رشد بیش از 600 درصدی صدور مجوز آموزشگاه های آزاد در کشور

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

رئیس سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور گفت: رصد 56 روزه از تاریخ ابلاغ صدور مجوز تاسیس آموزشگاه فنی‌وحرفه‌ای آزاد ظرف 3 روز، حاکی از رشد بیش از ششصد درصدی در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته (10 مهر تا 6 آذر) است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور، «غلامحسین حسینی نیا» با اعلام این خبر گفت: با ابلاغ صدور مجوز تاسیس آموزشگاه آزاد ظرف سه روز، از ۱۰ مهر تا ۶  آذر سال جاری، تعداد 1839موافقتنامه اصولی برای متقاضیان صادر شده است و صدور مجوز در بازه 3 روزه برای واجدین شرایط ادامه دارد.

حسینی نیا اظهار داشت: با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور تسریع و تسهیل در صدور مجوزهای تأسیس آموزشگاه آزاد فنی‌وحرفه‌ای در مقایسه با بازه زمانی 56 روزه مشابه سال پیش که 304 مجوز آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای صادر شده بود، شاهد رشد بیش از 600 درصدی و ارائه 1839 موافقتنامه اصولی (در حکم مجوز فعالیت آموزشی) به متقاضیان در این بخش هستیم.

وی این میزان استقبال از راه اندازی آموزشگاه های آزاد و تقاضای انباشته شده را ناشی از نقصان در روند قبلی و محدودیت های ناصحیح ایجاد شده که منجر به ایجاد امضاهای طلایی شده بود دانست و افزود: با این اقدام برای همیشه بساط خرید و فروش مجوزآموزشگاه های آزاد جمع و به اجحاف در حق موسسان آموزشگاه ها پایان داده شد.

حسینی نیا در ادامه تصریح کرد: متقاضیان واجد شرایط دریافت کننده مجوز فعالیت می توانند با فراهم کردن الزامات کار مانند فضا، تجهیرات، مربی، برنامه آموزشی و اخذ مجوز بلافاصله فعالیت آموزشی خود را شروع کنند و سایر الزامات مثل گواهی عدم سوء پیشینه؛ تاییدیه اداره اماکن و سایر تاییدیه ها را دربازه زمانی سه ماهه تهیه و ارائه کنند.

وی تصریح کرد: لازم است متقاضیان راه اندازی آموزشگاه آزاد با مطالعه قبلی امکان سنجی و داشتن طرح کسب وکار و تحقیقات بازار و تجربه آموزشی وارد این عرصه شوند تا بتوانند در فضای رقابتی سالم به موفقیت دست یابند و پایداری فعالیت آموزشی خود را تضمین کنند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با استقبال از مشارکت و اعلام آمادگی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در آموزش های آزاد فنی حرفه ای، از برنامه های این سازمان برای تشویق و حمایت از موسسان آموزشگاه های آزاد در رشته های آموزشی جدید، در مناطق محروم که فاقد مراکز آموزشی دولتی و آموزشگاه آزاد هستند و همچنین واگذاری مدیریت مراکز آموزش دولتی به آموزشگاه های آزاد بر اساس ظرفیت‌ های قانونی موجود خبر داد.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا