پایان دومین نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان در نوشهر

تنها رسانه اختصاصی برخط موتورسیکلت در ایران

مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه دستاوردها و اختراعات شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور غرب مازندران همزمان با هفته بسیج امروز یکشنبه در مصلای امام خمینی(ره) نوشهر برگزار شد.

به گزارشکارآفرینی پرس به نقل از ایرنا ، این نمایشگاه در قالب  ۳۱ غرفه شامل غرفه های فناور با مشارکت مدارس غرب مازندران و واحدهای فناور دانش بنیان، صنعتی، دانش آموزی و فرهنگی و همچنین دانشگاه های غرب مازندران در زمینه های مختلف به مدت سه روز در مصلی امام خمینی(ره) نوشهر برپا شد.

جانشین فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره ) نوشهر در اختتامیه این مراسم قرن جدید را قرن فناوری و اطلاعات بر شمرد و  افزود: باید با توجه به پژوهش و آموزش استاندارد در پرورش نیروی انسانی خلاق و همچنین سرمایه گذاری در این حوزه گام های خوبی در راستای پیشرفت کشور برداشت.

ناخدایکم منصور لشنی ادامه داد: امروز در دنیا هر روز شاهد رشد سریع تکنولوژی و فناوری هستیم و این در حالی است که تکنولوژی و اطلاعات به عنوان زیربنای تولید ناخالص ملی و داخلی از نقش بسزایی در پیشرفت و توسعه پایدار کشور برخوردار هستند.

وی حمایت و سرمایه گذاری در مراکز فناور، دانش بنیان و دانشگاهی کشور را لازمه جذب نخبگان کشور دانست و خواستار توجه ویژه به نخبگان و جلوگیری از جذب آنها توسط کشورهای دیگر به عنوان آینده سازان ایران شد.

جانشین فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره ) نوشهر برگزاری این نمایشگاه نیز در راستای حمایت از دستاوردهای مخترعان و نوآوران غرب استان برشمرد و اظهار داشت: در این نمایشگاه علاوه بر ارائه آخرین دستاوردهای علمی، ابداعات و اختراعات شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور غرب مازندران زمینه گفت‌ وگو و تبادل اطلاعات بین نخبگان نیز انجام گرفت.

در مراسم اختتامیه دومین نمایشگاه دستاوردها و اختراعات شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور غرب مازندران از اختراعات و نوآوری ها برتر و همچنین از غرفه های برتر تجلیل شد.

نخستین نمایشگاه دستاوردها و اختراعات شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور غرب مازندران آذرماه سال ۹۸ با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در نوشهر برگزار شده بود.

درحال حاضر بیش از ۲۵ واحد فناور از شهرستان های غرب مازندران با همکاری دانشگاه علوم نیروی دریایی امام خمینی(ره) نوشهر در مرکز رشد و نوآوری نوشهر فعالیت می کنند. 

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
ایرنا
برای مشاهده کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا