دکتر رحیم سرهنگی: کارآفرینی به عنوان عامل کلیدی در رشد و توسعه اقتصادی است

مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی چترا

مدیر کل توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت کار گفت: شناخت نیازها، جایگزین کردن روند نامطلوب با نوآوری و برطرف کردن نیازهای جامعه از مهم‌ترین کارهای کارآفرین است.

به گزارش کارآفرینی پرس به نقل از مهر،  دکتر رحیم سرهنگی، مدیرکل توسعه کارآفرینی و بهره‌وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: جامعه کارآفرین به مثابه چشمه‌های جوشان تولید ثروت و ارزش برای هرکشور هستند.

وی افزود: کارآفرینی به عنوان عامل کلیدی در رشد و توسعه اقتصادی شناخته شده است و باید بستر لازم برای آن فراهم شود. کارآفرین نوآور، شخصی است که به دنبال ایجاد ارزش افزوده، تغییر و توسعه در جامعه است.

وی بیان کرد: شناخت نیازها، جایگزین کردن روند نامطلوب با نوآوری و برطرف کردن نیازهای جامعه از مهم‌ترین کارهای کارآفرین است.

سرهنگی خاطرنشان کرد: اگر کارآفرینی مطلوب را در جامعه پیاده و آن را در کشور تقویت کنیم قطعاً جزو کشورهای موفق جهان خواهیم بود. مشاهده گری متفاوت، آزمایشگری، تفکر پیوندی، شبکه سازی، بیان ابراز عقیده و پرسشگری از ویژگی‌های مهم کارآفرین خلاق است.

مدیر کل توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت کار با بیان اینکه خلاقیت در مبحث فردی، سازمانی و ملی تعریف می‌شود؛ تأکید کرد: خلاقیت شامل انواع متمایز فکرکردن و عاداتی است که بایستی هم در افراد و هم در جامعه وجود داشته باشد.

سرهنگی ادامه داد: حضور کارآفرین در پنل‌های گفت و گوی بین شرکت‌ها و کارآفرینان در رویدادهای استارت آپی می‌تواند به رشد خلاقیت در سطح ملی کمک کند.

وی با اشاره به اینکه در ساختار اقتصادی هر حکمرانی ضعف‌هایی وجود دارد گفت: این ضعف‌ها را از طریق کارآفرینان نوآور دولتی می‌توان حل و فصل کرد. یک کارآفرین باید بتواند بین ایده‌های بی ربط، ارتباط ایجاد کند و در این راستا از شبکه سازی نیروهای انسانی استفاده بهینه نماید.

سرهنگی اذعان کرد: نسخه‌های دستوری برای توسعه مناطق در کشور فاقد ضمانت‌های اجرایی است و برای توسعه پایدار باید افراد هر منطقه، اقدام به بومی سازی کنند.

وی تصریح کرد: سازمان‌های نوآور باید به کارکنان خود اجازه دهند که بخشی از زمان فعالیتی خود را به کارهای آزاد اختصاص دهند.

این مدرس دانشگاه دوری از ایجاد سازمان‌های سلسه مراتبی را امر مهمی دانست و بیان کرد: سازمان‌های سلسه مراتبی زمینه ساز حذف ایده‌های خلاقانه در سازمان هستند. طی نکردن دوباره مسیر غلط باید در نظام انقلاب اسلامی و در ساز و کارهای حکومتی به شکل دقیقی فهمیده و اجرا شود.

پایان پیام/

اگر به دنبال مطالب مفید هستید موفقیت شناسی را به شما معرفی می‌کنیم
منبع
مهر
برای مشاهده کلیک کنید.

پایگاه خبری کارآفرینی پرس

اولین و تنها رسانه برخط اختصاصی کارآفرینی در ایران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا